Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprinter 211 03` - Czy można sterownik z innym numerem ?

24 Paź 2015 19:08 837 8
  • Poziom 10  
    Witam. Koledzy Sprinter 211 2003 rok, ktoś zmienił sterownik na 611 153 11 91, a jak ustaliłem po vin'ie powinien być 611 153 10 91. Czy te kompy mogą być zastosowane zamiennie "plug n play"? Które ewentualnie inne oznaczenia miały by znaczenie. Auto jeździ jak kupa. Siedzi błąd P2006. Z góry dzięki.
  • Poziom 16  
    Nie wiem jak w dostawczych, ale np. w Actrosach albo Axorach można podmienić i auto będzie jechać, ale nie tak jak powinno. Należy zakodować sterownik do reszty sterowników. To jeszcze zależy od czego ten sterownik, np. ABS/ASR w Actrosie jest na jednym sterowniku, sterowanie silnika na osobnym, sterowanie skrzynią na osobnym itd. Podam jeszcze jeden przykład: ML z podmienionym sterownikiem ABS bez kodowania da się odpalić, jechać i będzie hamował, ale bez ABS'u. Nie do'kodowany sterownik pobiera dane z tak zwanych parametrów awaryjnych (ustalone przez producenta). Działa to w taki sposób że jak np. odepniesz wszystkie czujniki od pneumatyki (ciężarowy) to komputer i tak pozwoli wpuścić jakąś tam określoną ilość powietrza w poduszki. Myślę że Star Diagnoza rozwiązała by Twój problem.
    Tutaj w połowie tematu jest opisany Twój numer błędu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13894905#13894905
  • Poziom 10  
    Kolego ja wiem "jak to działa". Pytam czy może ma ktoś możliwość rzucić okiem jakie są różnice w sofcie w obydwu wersjach. No i jakie ma znaczenie "paramert" MQ3+MS3 do MQ4+MS3. Nie jest to czasami oznaczenie cewek w sterowniku?
  • Poziom 17  
    Wymień na taki jak powinien być bo ładu nie dojdziesz.Możesz podmienić flash ale i tak nie masz pewności że HW będzie się zgadzać.
  • Poziom 10  
    No zamówiłem już komplet do przekładki. Jeżeli nastąpi cudowne ozdrowienie to napiszę.
  • Spec od Mercedesów
    MQ3 to "power stage 1", MQ4 to "power stage 2"
    Swoją drogą to nie prościej zapodać VIN żeby każdy kto ma możliwość i chce pomóc mógł sobie to wszystko sprawdzić osobiście? Na razie to nie ułatwiasz sprawy...
  • Poziom 10  
    Jeżeli vin miałby coś pomóc WDB9026621R503684 , to chętnie dowiem czegoś więcej. Bo jeżeli musi być "wsad" zapodany pod vin to równie dobrze mogę użyć obecnego sterownika do tego celu bo płyta ta sama.
  • Pomocny post
    Spec od Mercedesów
    Konkretnie do podanego numeru podwozia producent potwierdza
    000 153 41 79
    000 153 61 79
    611 153 05 91
    611 153 10 91
    Są to numery zamienne bez żadnych przeróbek.
    ...11 91 nie jest wyszczególniony w liście zamienników, a jak wykazują kody MQ będzie najprawdopodobniej różnica w mocy.

EDIT:
    Dokładnie:
    MQ3 to Eng. OM 611 DE22 A 60 kW (82 hp) 3800/rpm
    MQ4 to Eng. OM 611 DE22 LA 80 kW (109 hp) 3800/rpm
    Na tyle mądry nie jestem, ale wydaje mi się, że silnik w słabszej wersji nie ma turbiny.
  • Poziom 10  
    DZIĘKUJĘ !!!! Tego szukałem nadaremnie kilka tygodni. Kolego uratowałeś mnie , jeszcze raz dziękuję za merytoryczne info.
    ----------------------
    Założony. Działa poprawnie.