Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Przycinki komputera oraz dziwne d德i瘯i.

24 Pa 2015 19:23 753 10
  • Poziom 8  
    Witam, na pocz徠ek podam swoje podzespo造:
    Procesor: Intel(R) Pentium(R) CPU G2020 @ 2.90GHz, 2893 MHz
    P造ta g堯wna: Gigabyte H61M-S1, bios nieaktualizowany:12/14/2012r.
    Ram: 1x Nanya DDR3 4GB 800MhZ
    Karta graficzna: NVIDIA GeForce GT 610 2GB
    System operacyjny: Windows 7 Home Edition 64bit
    Zasilacz: Za chwil rozkr璚 i si dowiem.

A wi璚, mam problem z komputerem. Od pewnego czasu, w trakcie grania, a teraz i s逝chania muzyki na youtubie, czy ogl康aniu film闚 komputer ma sekundowe "zwieszki" przy jednoczesnym metalicznym d德i瘯u, kt鏎y s造sz w s逝chawkach. Nie mam poj璚ia jak okre郵i ten d德i瘯, takie "zzzz" jakie wydaje....ja wiem? Pr康 b璠zie najlepszym przyk豉dem. Korzystanie z komputera jest przez to niemo磧iwe. Problem nie pojawia si tylko, gdy nie mam w陰czonej 瘸dnej gry, 瘸dnej przegl康arki. Sam pulpit.
    Problem zacz掖 si miesi帷 temu, poszpera貫m, winowajc okaza豉 si listwa, kt鏎 wymieni貫m. Miesi帷 spokoju. Tydzie temu problem wr鏂i, tym razem po wymianie zasilacza do modemu, wszystko wr鏂i這 do normy. Na 2 dni. Obs逝cha貫m ju wszystkie gniazdka i nie s造sz 瘸dnych przebi, a wczoraj do kompletu dosz這 paskudne buczenie z jednostki centralnej. Podejrzewam zasilacz, ale je郵i kto z was m鏬豚y udzieli mi bardziej profesjonalnej porady i pomocy by豚ym wdzi璚zny. I przepraszam, je郵i pomyli貫m dzia.
  • Poziom 40  
    Malo prawdopodobne aby to by豉 wina listwy, zaczniemy od podania modelu mocy zasilacza, stan kondensator闚 na p造cie, wentylatory nie wyj?
  • Poziom 8  
    Dzi瘯uj za zainteresowanie Karolark. Zasilacz to Logic ATX 12V 2.2 Compatible. Moc zasilacza wynosi 400W. Nie, wentylatory s cicho.
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    No c騜 nie do嗆 瞠 marny zasilacz to jeszcze 400 - tyle to on ma na naklejce :-( prewencyjna wymiana na nawet u篡wk fortron/delta/chieftec ale z dwoma liniami 12V mo積a ju kupi od oko這 40-50z
  • Poziom 8  
    Aprops, w豉郾ie ponownie uruchomi貫m komputer i zdj掖em te dwie blaszki po bokach. R闚nie przeczy軼i貫m komputer w ca這軼i z kurzu i na razie jest wszystko w porz康ku. Mo磧iwe, 瞠 po prostu si przegrzewa. Je郵i m鏬豚ym Ci prosi o jeszcze jedn rzecz Karolark, by豚y w stanie poleci mi jaki zasilacz, kt鏎emu mog...hm. Zaufa? Dzi瘯uj Ci bardzo za pomoc :)
  • Poziom 43  
    SMART by豚y celuj帷y, gdyby nie kilka zanik闚 zasilania C0 - by mo瞠 sprawka Logic`a. Tego nie wiem. Tak, czy inaczej czas na zakup markowego PSU.
  • Poziom 8  
    Co masz na my郵i m闚i帷 PSU? Problem niestety wr鏂i, po paru godzinach 鈍i皻ego spokoju. My郵icie, 瞠 wymiana zasilacza go rozwi捫e?
  • Poziom 43  
    PSU = power supply unit.
    Tornak90 napisa:
    Problem niestety wr鏂i, po paru godzinach 鈍i皻ego spokoju. My郵icie, 瞠 wymiana zasilacza go rozwi捫e?

Niezale積ie od wszystkiego wymie t atrap.

Dodano po 2 [minuty]:

Tornak90 napisa:
    bios nieaktualizowany:12/14/2012r.

Zaktualizuj.
    http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-h61m-s1rev_21/download/
    Bootowalny memtest te by si przyda.
  • Poziom 8  
    Zrobienie tego testu jest odrobin skomplikowane dla laika, dlatego mo瞠 to potrwa jeszcze troch. Dzi瘯uj za pomoc safbot1st, wracam do pr鏏owania.