Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno nowej chłodziarko-zamrażarki po 22 latach :)

24 Paź 2015 20:27 924 4
  • Poziom 30  
    Witam

Na początku zapytam czy na forum jest jakiś duży wątek o kupnie lodówek ???

Moja stara chłodziarko-zamrażarka ARDO którą kupiłem w 1992 roku przeszła na zasłużoną emeryturę...

Jakiego producenta wybrać ?
    Jakie funkcje są ważne ???

Z osobistego śledztwa, doszedłem do tego że warto patrzeć aby lodówka miała pełny NO-FROST w chłodziarce i zamrażarce.

Do jakich funkcji jeszcze warto dopłacić ???
    Jakieś filtrowanie wnętrza chłodziarki aby produkty nie przechodziły innymi zapachami ??

Osobiście nie mam wymarzonej marki... cicho myślę nad Siemens ale bardzie myślę o lodówce Panasonic.

Proszę pomóżcie :)
  • Moderator
    makaronmc napisał:
    Do jakich funkcji jeszcze warto dopłacić ???

Według mnie warto kupić lodówkę z funkcją Biofresh (nazwa może być różna u różnych producentów). W mojej lodówce są to szuflady, w których można regulować wilgotność i - do pewnego stopnia - temperaturę. Warzywa przechowywane w tych szufladach znacznie dłużej zachowują świeżość, nie wysychają tak szybko.
  • Poziom 16  
    Siemens KI38SA50 (do zabudowy, osobne chłodziarka i zamrażarka) - 7 lat bez usterek, bardzo cicha, ekonomiczna, no frost. To moja opinia na dziś o Siemensie :)

Zapachy... jestem przewrażliwiony :) więc kiełbasę i inne pachnące przysmaki przechowuję zakręcone w słoikach. Nie wierzę w aktywne filtry itp...

Przy okazji..
    1) Proszę o polecenie czegoś CICHEGO (chłodziarka, wysokość 120-180 cm, ew. do zabudowy) do kawalerki.
    2) Dlaczego lodówki bywają głośne, strzelają itp? Czy lodówki do zabudowy są bardziej ciche ze względu na swoją konstrukcję?
  • Poziom 30  
    Ja dzisiaj byłem w Media Expert byłem obejrzeć sprzęt :)

Nie było ani jednej lodówki Bosch/Siemens, o co może chodzić ???

Było dużo lodówek na wystawie Samsung, BEKO, Whirpool (które chwaliły się, że są produkowane w Polsce :)

Czy chłodziarko-zamrażarki Siemensa posiadają te filtry zapachów o których też czytałem ??
  • Poziom 16  
    W sklepie internetowym Media E... 45 modeli Boscha i 14 Siemensa. (chłodziarka + zamrażarka)
    Zapewne na wymienionych przez Ciebie zarabia się najwięcej i... najwięcej sprzedaje :)

Dodatkowo w tv "idą" reklamy... mechanizmy handlu całkiem proste.