Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brodzik podczas użytkowania trzeszczy skrzypi

rumi20 24 Oct 2015 22:29 12543 5
    rumi20
    Level 9  
    Witam
    Posiadam brodzik wysoki 35 na stelażu z którym mam mały problem .
    Brodzik został przykręcony prawidłowo do stelaża potem zamontowany w łazience i w dalszej kolejności zamontowana kabina ,ale jak ja przy wadzę 90 kg na niego wchodzę to niekiedy jak by skrzypi strzela . wydaję mi się że wkręty się ruszają którymi przykręciłem stelaż i to wydaje ten wkurzający hałas.
    Dodam że kabina za 1050 zł z brodzikiem to szału nie ma ale może uda się coś z tym zrobić ,.
    Nicedog
    Level 23  
    W mojej rodzinie jak taki brodzik montowali - to wpierw wykonali rodzaj kratownicy z cegieł, aby dodatkowo od spodu podpierała jego podłogę.
    Dlatego jest on wystarczająco usztywniony i absolutnie nie trzeszczy. :)
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Czy pod samym brodzikiem jest jakieś "łoże", stelaż, nośnik? Czy wisi on oparty jedynie o krawędzie? Jeśli pod nim jest pusto, a masz dostęp, to zastosuj coś takiego
    http://zakupy-budowa.tuznajdziesz.pl/nosniki-do-brodzikow/kolo-stelaz-a6b-stb01,2768927,190/
    Jak wpiszesz sobie w google "styropian pod brodzik" lub" nośnik brodzika" lub podobnie, to zobaczysz, co masz do wyboru.
    rumi20
    Level 9  
    W mojej instrukcji podana jest waga 150 kg.
    Ale ja myślałem przejechać silikonem pod stelaż a brodzik ??.
    No ja mam na stelażu na 5 nogach ,dokręciłem stelaż na maxa do brodzika ale trochę pracuje góra dółę
    Dodam że nie mam osłony jeszcze założonej na brodzik bo chce coś z tym zrobić ,
    Romulus7874
    Level 28  
    Od kiedy tylko montuję "takie" brodziki i wanny, zawsze między stelaż i brodzik/wannę daję silikon. Wkręty, i nic nie skrzypi. Ważne, dobre dokręcenie nóżek i aby każda była obciążona równomiernie. Pod większe wanny kładę dodatkowo między stelaż jakiś bloczek+styropian (dla spokojności).