Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działają głośniki po jednej stronie Panasonic RD95

grutom1 24 Paź 2015 22:30 345 3
  • #1 24 Paź 2015 22:30
    grutom1
    Poziom 11  

Witam szanowne Koleżanki i kolegów.
    Nie tak dawno bo zaledwie miesiąc temu doradzili mi Państwo jak naprawić radio Panasonic RD 95 https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3084569&highlight= .
    Nie minął miesiąc a radio znowu szwankuje tym razem nie działają głośniki po prawej stronie. Zaczęło się tydzień temu głośnik (przedni prawy) w czasie jazdy zaczął przerywać by po jakimś czasie się samodzielnie włączyć. Pomyślałem wtedy że nie stykają kabelki a w ostateczności jeden głośnik trzeba będzie wymienić.Dwa dni później to samo zaczęło się dziać z głośnikiem tylnym prawym. Jak Państwo myślicie co może być przyczyną i gdzie szukać usterki? Dodam że korzystając z ładnej pogody dziś sprawdziłem głośniki i są ok.
    Pozdrawiam
    Tomasz Gruszczyński

0 3
  • Pomocny post
    #2 24 Paź 2015 23:08
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

grutom1 napisał:
    dziś sprawdziłem głośniki
    A połączenia? Kable, styki itp?

0
  • #3 25 Paź 2015 21:04
    grutom1
    Poziom 11  

398216 Usunięty napisał:
    grutom1 napisał:
    dziś sprawdziłem głośniki
    A połączenia? Kable, styki itp?

To oczywiście też:)
    Dziś wraz z rodziną pojechałem w góry przestał grać głośnik z lewej strony przód. Podsumowując działa tylko tylny lewy i chwilami załącza się tylny prawy.

0
  • #4 30 Paź 2015 21:11
    grutom1
    Poziom 11  

A jednak kolega:"398216 Usunięty " miał rację. Nie wystarczyło sprawdzić głośniki oraz zaciski przy głośnikach . Trzeba było sprawdzać kabelki na przelot. I wtedy okazało się że kostka przy radiu ma załamanie i kabelki zwyczajnie raz kontaktują a raz nie. Trochę pracy mnie to kosztowało (najbardziej pracochłonne było samo umiejscowienie usterki) , ale już zrobiłem i wszystko gra. Cieszę się że jest to forum bo nie pierwszy raz uzyskałem tu pomoc.
    Dziękuję i pozdrawiam
    Tomasz Gruszczyński

0