Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda fabia I 1.4 - wspomaganie nie działa poprawnie

robinhood10 25 Paź 2015 09:09 666 4
  • #1 25 Paź 2015 09:09
    robinhood10
    Poziom 9  

Witam, mam problem ze wspomaganiem w fabi I 1.4 8V, otóż wspomaganie raz działa normalnie a raz ciężko ale tylko przez chwile, najbardziej przy skręcie w prawo tak jakby ją coś trzymało i za chwilę puszczało. Kontrolki od wspomagania ładnie gasną po zapaleniu auta i nic podczas ciężkiego skrętu się nie zaświeca, alternator wymieniony bo stary był zużyty, lampy nie przygasają a komputer wykazał błąd czujnika skrętu ale że sygnał nie ciągły i kilka innych błędów nie związanych z tematem. Czujnik wymieniłem ale ze wspomaganiem się nic nie poprawiło i teraz pytanie czy to może być wina pompy czy przekładni ? jak to mam stwierdzić ?
    Pozdrawiam

0 4
  • #2 25 Paź 2015 11:38
    Ireneo
    Poziom 40  

Raczej pompa,zobacz jakie wartości widzi czujnik skrętu i jakie prądy daje sterowni na silnik pompy.

0
  • #3 25 Paź 2015 18:19
    robinhood10
    Poziom 9  

czy te wartości mam posprawdzać normalnym miernikiem czy przez vaga ? nie ukrywam że jeżeli chodzi o ,,głębszą'' elektronikę to już trochę mam problem z tym ale będę próbował to posprawdzać

0
  • #5 28 Mar 2016 20:43
    robinhood10
    Poziom 9  

Pompę zamieniłem i problem nie ustąpił, kable sprawdzone - nic nie zgnite. Problemem okazała się sama przekładnia. Po wymianie wszystko działa jak należy. Dziękuję za podpowiedzi. Pozdrawiam

0