Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda fabia I 1.4 - wspomaganie nie działa poprawnie

25 Oct 2015 09:09 1296 4
  • Level 9  
    Witam, mam problem ze wspomaganiem w fabi I 1.4 8V, otóż wspomaganie raz działa normalnie a raz ciężko ale tylko przez chwile, najbardziej przy skręcie w prawo tak jakby ją coś trzymało i za chwilę puszczało. Kontrolki od wspomagania ładnie gasną po zapaleniu auta i nic podczas ciężkiego skrętu się nie zaświeca, alternator wymieniony bo stary był zużyty, lampy nie przygasają a komputer wykazał błąd czujnika skrętu ale że sygnał nie ciągły i kilka innych błędów nie związanych z tematem. Czujnik wymieniłem ale ze wspomaganiem się nic nie poprawiło i teraz pytanie czy to może być wina pompy czy przekładni ? jak to mam stwierdzić ?
    Pozdrawiam
  • Level 41  
    Raczej pompa,zobacz jakie wartości widzi czujnik skrętu i jakie prądy daje sterowni na silnik pompy.
  • Level 9  
    czy te wartości mam posprawdzać normalnym miernikiem czy przez vaga ? nie ukrywam że jeżeli chodzi o ,,głębszą'' elektronikę to już trochę mam problem z tym ale będę próbował to posprawdzać
  • Level 9  
    Pompę zamieniłem i problem nie ustąpił, kable sprawdzone - nic nie zgnite. Problemem okazała się sama przekładnia. Po wymianie wszystko działa jak należy. Dziękuję za podpowiedzi. Pozdrawiam