Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przeróbka Yamaha A-S701 - pre-out, main in

25 Paź 2015 09:22 1542 8
 • Poziom 2  
  Witam serdecznie na forum pierwszym postem :-)
  Chciałbym zapytać kogoś o poradę co do przerobienia mojego wzmacniacza.
  Posiadam wzmacniacz Yamaha a-s701 i chciałbym używać go do napędzania frontów w kinie domowym po podłączeniu do wejścia pre-out amplitunera. Problem polega na braku wejścia main-in. Mógłbym go pozostawić na pełnej głośności i podpiąć pre-out do dowolnego wejścia liniowego. Ale... gdybym zapomniał o tym i włączył przy pełnej głośności coś innego...
  I teraz pytanie. Czy jest możliwe dorobienie takiego wejścia? Dodatkowo utrudnię -tak żeby to wejście było wybierane np. zmodyfikowanie wejścia Line 1 żeby ono pełniło funkcje main-in. Aby pilotem, albo pokrętłem wybierał to wejście - wtedy po przejściu np na CD mógłbym wrócić do normalnego trybu?
  Tańszy amplituner yamahy o tych samych parametrach wzmacniacza (więc zakładam, ze może być to ta sama końcówka mocy, zasilacz itp.) o symbolu R-S700 posiada gniazda pre-out, main-in ale nie posiada wejścia optycznego.
 • Sklep HeluKabel
 • Pomocny post
  Poziom 41  
  To dałoby się zrobić, ale aby podpowiedzieć Ci w jaki sposób, niezbędny jest schemat lub instrukcja serwisowa tego wzmacniacza. Darmowych nie znalazłem w sieci.
 • Sklep HeluKabel
 • Poziom 2  
  Postaram się o taki schemat. Do tego czasu pozostaje przekręcenie głośności na max i nie podpinanie niczego innego poza połączeniem z PRE OUT. Dla bezpieczeństwa zaklejenie gumą do żucia wszystkich wejść :-). Kabel optyczny z komputera, odtwarzacza CD podłączyć do amplitunera kina domowego i stąd do wzmacniacza. Chciałem tego uniknąć i kupić przyzwoity wzmacniacz dla kolumn frontowych a napędzać pozostałe amplitunerem :-(
  Jeszcze można by zrobić przełącznik na kablach głośnikowych - jak oglądam film, fronty napędza amplituner, gdy słucham muzyki wzmacniacz...
 • Poziom 2  
  udalo mi się pokrętnymi drogami dostać od serwisanta Yamahy takie coś... przeróbka Yamaha A-S701 - pre-out, main in
 • Poziom 41  
  Fajnie, tylko że oni zaproponowali Ci jak dorobić wyjście pre out do tej Yamahy. To jest całkiem co innego niż potrzebujesz.
 • Poziom 2  
  Wlasnie sam do tego doszedłem :-). Wysłałem info, żeby zrobili poprawkę. Czy pan zajmuje się takimi rzeczami komercyjne?
 • Poziom 41  
  ksiry napisał:
  Czy pan zajmuje się takimi rzeczami komercyjne?

  Nie
 • Poziom 10  
  Witam, odgrzebuję temat.
  Potrzebuję coś podobnego, lecz nie identycznego. Chodzi mi o przerobienie tego wzmacniacza by była możliwość podłączenia koektora graficznego, a więc jeszcze przed regulatorem volume.
  Czy byłby ktoś w stanie mi pomóc? Chodzi mi jedynie o wskazanie mejsca wpięcia gniazd.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 41  
  katmai napisał:
  Chodzi mi jedynie o wskazanie mejsca wpięcia gniazd.

  Z uwagi na brak schematu, jedyna możliwość to wpięcie korektora przed potencjometrem Volume