Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przewody do wszycia w materiał (emg i ems

kamiloo11 25 Oct 2015 09:25 1743 4
    kamiloo11
    Level 10  
    Witam,
    mam problem z znalezieniem odpowiednich przewodów które mógłbym wszyć w materiał, moim celem jest stworzenie ortezy z dedykowaną "skarpetą" która będzie sięgała ponad kolano. Na wewnętrznej stronie będą umieszczone elektrody do elektrostymulacji wyzwalanej przez emg. Przewody mają służyć do połączenia elektrod z modułem od ems. Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam.
    kamiloo11
    Level 10  
    Prąd znikomy, napięcie do 1000 V. Musze dodać że przewody będą prane razem z skarpetą w pralce. Te "lica w.cz" nie nadają się zbytnio, są za grube i za mało elastyczne. Zastanawia mnie żeby znaleść taki przewód tylko że dużo mniejszej średnicy jak są używane jako przewody do świec zapłonowych. Dziękuje za propozycje.
    atom1477
    Level 43  
    kamiloo11 wrote:
    Te "lica w.cz" nie nadają się zbytnio, są za grube i za mało elastyczne.

Dzisiejsza lica to lica do nawijania transformatorów impulsowych w przetwornicach. Taka faktycznie jest bardzo gruba (sam stosowałem do nawijania transformatora do spawarki: prawie 1cm średnicy)
    Natomiast koledze chodziło o taką starą licę w.cz. Taka nawet przy setce drucików potrafiła mieć całkowitą średnicę rzędu 0,1mm.
    Ale to tylko informacyjnie piszę, bo skoro napięcia mają być rzędu 1000V to lica i tak odpada. Generalnie nie sądzę żeby cokolwiek się tutaj nadawało ze względów bezpieczeństwa.
    Może po prostu Kynar zastosuj.