Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Yaris I - pilot nie otwiera i nie zamyka zamyka centralnego.

thomas t 25 Oct 2015 09:38 9591 10
Optex
 • #1
  thomas t
  Level 8  
  Witam
  Proszę o pomoc, mianowicie: centralny zamek w mojej Toyocie Yaris I po lifcie 2004 rok działa poprawnie ale tylko z kluczyka, próbując otworzyć lub zamknąć pilotem słychać stuknięcie siłowników ale nie działają, alarm się uzbraja, bo po włączeniu na pilocie słychać dźwięk i potem jak próbuje się otworzyć auto wyje alarm. Proszę o pomoc co jest uszkodzone. Auto kupiłem tydzień temu i taki stan zastałem.
 • Optex
 • #2
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Pilot oryginalny, czy dokładany wraz z alarmem?
 • Optex
 • #3
  thomas t
  Level 8  
  dziękuję za zainteresowanie problemem , pilot raczej dokładany , bez logo toyoty , ma dwa przyciski i kontrolkę , po przyciśnięciu jednego przycisku wlącza się alarm słychać a powtórne przyciśnięcie wyłącza i tak jakby siłowniki chciały się otworzyć , czego przy włączeniu nie było , drugi przycisk to włącza syrenę , pozdrawiam
 • #4
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  No to trzeba się dokopać do centralki alarmu i sprawdzić, jak to jest podłączone z centralnym zamkiem (może to jedynie sam sterownik centralnego) i pomierzyć, co się dzieje złego. Najpierw się dokop do tej centralki - najpewniej czarna plastikowa puszka i zamieść zdjęcia jej, jej wtyczki wraz z przewodami i pilota.
 • #5
  thomas t
  Level 8  
  na centralce nie ma żadnej tabliczki znamionowej , wtyczka jest zabezpieczona opaską żeby nie dostała się wilgoć , zdjęcia centralki i kluczyków jako załączniki Toyota Yaris I - pilot nie otwiera i nie zamyka zamyka centralnego. Toyota Yaris I - pilot nie otwiera i nie zamyka zamyka centralnego. ωToyota Yaris I - pilot nie otwiera i nie zamyka zamyka centralnego. Toyota Yaris I - pilot nie otwiera i nie zamyka zamyka centralnego.
 • Helpful post
  #6
  CameR

  Moderator of Vehicle Security
  GEMEL "SERPI STAR" - być może model ND6
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1056461.html
  Ten model pilota pasuje do wielu central alarmowych SerpiStar, np: GR12, GR410, GR 420, MKR41, ND14C, ND 6, GR-48, E736, E540, E23, E230, E736
  Nowy pilot (nazywa się SerpiStar TXSHS) kosztuje ok. 70Euro
  Do zaprogramowania pilota potrzebny jest fabryczny, 5-cyfrowy kod.
 • #7
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  @CameR ale alarm działa niby prawidłowo, problem jest ze sterowaniem centralnego.
  @thomas t tak się stało, czy tak już kupiłeś? Skoro masz już markę alarmu, to teraz odszukaj sobie jego rozpiskę i sprawdź, co się dzieje na wyjściach sterujących centralnym zamkiem. Na początek sprawdź, czy zamek daje się wysterować na krótko z ręki.
 • #8
  thomas t
  Level 8  
  dzięki generalnie pilot wygląda na sprawny , jutro spróbuję zrobić synchro , nie bardzo rozumiem co to znaczy że stacyjka centrali powinna być włączona ? mam rozumieć że ma być włączona czyli uzbrojona ?
 • Helpful post
  #9
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Obudowie alarmu, czyli w syrence masz przecież dodatkową stacyjkę. I to ona ma być włączona. Powinieneś mieć do niej kluczyk.
 • #10
  thomas t
  Level 8  
  czyli włożyć kluczyk bo mam dwa i przekręcić w prawo i kluczy ma w niej siedzieć , tak ?
 • #11
  thomas t
  Level 8  
  Zgłaszam się ponownie . Więc zrobiłem synchro pilota , alarm się włączał , pilot nie zamykał drzwi , ale natomiast otwierał drzwi pasażera . Po włączeniu alarmu jak otwierałem drzwi to się właczała syrena. Zapytałem telefonicznie znajomego mechanika stwierdził że będzie prawdopodobnie uszkodzony siłownik drzwi lewych . Jestem po wizycie u niego ,Mam stary siłownik , wszystko działa super . Diagnoza okazała się trafna. Dziękuję za pomoc , niestety sam pomimo chęci nic bym nie zdziałał. Jeszcze raz dziękuję !