Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Funbox + Belkin - Jak połączyć routery?

25 Paź 2015 12:35 798 10
  • Poziom 10  
    Witam.
    Chciałbym się dowiedzieć jak prawidłowo podłączyć te dwa routery aby sprawnie działały.
    Z informacji znalezionych na forum nie jestem w stanie ustawić tego poprawnie.
    Może opisze co i jak:
    Posiadam Funbox z Neostrady ale nie mogę do niego podłączyć zbyt dużo urządzeń.
    Posiadam również router Belkin F5D8236-4 v2, Belkin nie posiada gniazda tel ale zamiast niego jest gniazdo podpisane modem. Podłączyłem więc kablem lan Funbox do gniazda modem w Belkinie, a do portów lan w Belkinie mam podłączone trzy dekodery Nc+ (główny dekoder + 2 multiroom) oraz komputer. Dekodery mają ustawione konfigurację automatyczne pobieranie Ip (multiroom działa więc jest ok) komputer ma połączenie z internetem a problem polega na tym że gdy testuje połączenie na dekoderze główny wyświetla mi się prawidłowe połączenie do internetu. Ale jak chce przeglądać coś za pomocą dekodera to wyświetla się komunikat brak połączenia do internetu.
    Czy może Belkin powinien pracować w trybie acces point?
    Jeśli tak to jak go przestawić? Jak ustawię tryb acces point na Belkinie to nic mi nie działa.
    A może po prostu kupić sobie swich?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Routery trzeba połączyć portami LAN.
    W Belkinie ma być wyłączony serwer DHCP i IP ustawione z tej samej podsieci, ale poza zakresem DHCP Funbox'a.
  • Poziom 10  
    witam
    podłączyłem wg opisu i jak wyłączę serwer DHCP to tracę komunikacje z routerem, to znaczy nie mogę wejść w menu po wpisaniu adresu IP routera (mam na myśli belkin)
    Jakie IP na komputer, Funbox i belkin ?
  • Poziom 10  
    Jesli wyłączę dhcp w belkinie to nie mogę wejść w jego ustawienia poprzez wybranie w przeglądarce adresu IP belkina dodatkowo router traci polaczenie z funboxem i nie mam neta
  • Poziom 20  
    @piter23b
    Przeczytaj jeszcze raz co napisał kolega wyżej
    mbo napisał:
    Jakie IP na komputer, Funbox i belkin ?
  • Poziom 10  
    adresy IP na próbę ustawione tak jak napisał mbo czyli z tej samej podesieci ale poza zakresem funboxa. Funbox ma początkowy IP 192.168.1.10 a końcowy 192.168.1.150. Czyli ustawiam poniżej poniżej początkowego albo powyżej końcowego.
    teraz przywróciłem tak jak było, ale nie moge wejść w menu belkina.
    Adres IP do konfiguracji funboxa to 192.168.1.1 po wpisaniu adresu mam menu funboxa.
    Jeśli wyświetlam mapę sieci z panelu sterowania widzę komputer na którym pracuje, router belkin oraz to że jest połączenie z internetem. Belkin ma adres ip do konfiguracji 192.168.2.1 jednak po wpisaniu tego adresu w przeglądarkę wyświetla się "połączenie zostało zresetowane"
    Miał mieć IP z tej samej podsieci - czyli np. 192.168.1.2.
  • Poziom 10  
    piter23b napisał:
    teraz przywróciłem tak jak było, ale nie mogę wejść w menu belkina

ale wcześniej ustawiłem Ip tak ja napisałeś z tej samej podsieci 192.168.1.5 (zdaje się miałem ustawione)
    i właśnie jak tak ustawiłem to router stracił połączenie z internetem oraz nie mogłem wejść w jego ustawienia. Zresetowałem go internet działa ale nie mogę wejść w jego menu nie wiem dlaczego
    Skoro wiesz lepiej to po co pytasz na forum o radę ...