Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

10 calowy Tablet z Windows 10, HDMI oraz USB OTG do 1000 zł

25 Paź 2015 13:40 2859 6
  • Poziom 13  
    Witam

Do końca roku będę chciał sfinalizować zakup tabletu, który będzie mi służył głównie do rozrywki (internet, przeglądanie zdjęć) oraz do diagnostyki komputerowej samochodu. Poniżej wymagania jakie spełniać ma urządzenie:

- wielkość: ~10 cali
    - system operacyjny: minimum Windows 8.1 z możliwością aktualizacji do Windows 10
    - pamięć operacyjna: 2GB
    - pamięć wewnętrzna urządzenia: minimum 32GB. jak wiadomo, przy okazji aktualizacji z Windows 8.1 do Windows 10 są problemy z miejscem na dysku.
    - gniazdo USB/micro USB - koniecznie OTG - możliwość współpracy z interfejsami diagnostycznymi ELM 327 USB/Bluetooth
    - gniazdo HDMI - możliwość podłączenia pod telewizor (oglądanie zdjęć i filmów)
    - WiFi 802.11 b/g/n
    - bluetooth
    - obsługa kart pamięci microSD do minimum 64GB
    - wytrzymała bateria

Najważniejsze jest jednak dla mnie to, aby tablet współpracował bezproblemowo z interfejsem diagnostycznym ELM 327 V2 (Viaken) pod USB OTG z programem Multiecuscan. Wiąże się to z zainstalowaniem sterowników wirtualnego portu COM. Czy to ma szanse powodzenia na tablecie z Windows 8-10?

Zrobiłem sobie małe rozeznanie na jednym z popularnych portali zakupowych i okazuje się, że mam do wyboru właściwie jeden model tabletu. Jest to Kruger&Matz EDGE 1082. Co o tym sądzicie, jakie są Wasze typy i sugestie?
  • Poziom 16  
    Ja używałem przez 2 lata Asusa ME400 do tych samych celów co wymieniłeś. Używałem na nim ELM v.1.4 i VCDS'a. Dysk miał 64GB. GNSS - nawigacja. Jak był nowy to bateria trzymała 8 godzin. Nie sugeruj się portalem. One sprzedają zaledwie namiastkę tego co jest na rynku.
  • Poziom 13  
    Dzięki za propozycję. Przedstawia się bardzo interesująco. A jak wygląda kwestia aktualizacji do Windows 10?
  • Poziom 16  
    Był tam oryginalny Windows 8, to z tego co wiem to wszyscy od 8 i 8.1 dostają darmową aktualizację do Windows 10.
  • Poziom 10  
    Ja korzystam z "Chińczyka" Teclast Air x98 3g i spisuje się świetnie. Warto poczytać o tym modelu i z przesyłką z Chin można wyrobić się w budżecie.
  • Poziom 13  
    Dzięki. Podoba mi się ten Teclast. Brałem również pod uwagę "polski" Kiano Intelect X2. Opinie ma nawet przyjazne, chociaż ekran nieco gorszy od swojego poprzednika czyli X1.