Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki i gdzie kupić mikrofon dynamiczny do 400 zł?

jankes93 25 Oct 2015 13:47 1641 5
 • #1
  jankes93
  Level 12  
  Witam, potrzebuję mikrofonu z kablem do wokalu, nie może być "sopranowy", do ceny 400 zł. Jakie polecacie konkretne modele i gdzie kupić? Allegro czy sklep muzyczny?
 • #2
  Shadowix
  Level 31  
  Co to znaczy "sopranowy"?
  Do czego chcesz podpiąć ten mikrofon? Jaka karta dźwiękowa?
 • #3
  jankes93
  Level 12  
  Do mikseru jakiegoś, śpiewam po weselach dorywczo i potrzebny mi taki.
 • #4
  398216 Usunięty
  Level 43  
  jankes93 wrote:
  Do mikseru jakiegoś

  Miksera, czy miksu?
  To daw zupełnie różne pojęcia w akustyce.
  W każdym razie - ja bym polecił Shure. A jaki... to zależy. Od konkretnego zastosowania (przewodowy, czy bez?) i kasy jaką możesz przeznaczyć - zasada jest taka że im drożej tym lepiej.
  Musisz więc popatrzeć wśród wyrobów tej marki i dopasować jakość do możliwej do zaakceptowania maksymalnej ceny.
  http://www.shure.pl/produkty/mikrofony/mikrofony-wokalne
  Shure jest według mnie nie do zdarcia. Wytrzymuje nawet upadki na glebę bez żadnych uszkodzeń w jakości dźwięku (co najwyżej się trochę siatka główki pognie - sprawdziłem...)
  Z kolei bezprzewodowe - znacznie droższe jeśli dobre - (Shure jeśli byłby to priorytet) daje swobodę - można się poruszać nie tylko na scenie, ale i wśród gości (a to na weselach się przydaje - sam wiesz zresztą najlepiej).
  SM58 na przykład ( http://www.shure.pl/produkty/mikrofony/sm58 ) można dostać już za nie całe 400 zł. Przewodowy (chociaż jest też w wersji bezprzewodowej)i bardzo dobry mikrofon... pytanie tylko, czy nie za dobry?
  Na pewno nie polecam wynalazków z podkolorowanymi parametrami - Markowe mikrofony muszą kosztować, a jak już; to jest to mikrofon, który pokochasz i nie rozstaniesz się z nim tak szybko.
 • #5
  DjMapet
  Level 43  
  jankes93 wrote:
  Jakie polecacie konkretne modele

  SM-58, w zasadzie można brać w ciemno, bo mało komu nie pasuje, jednak najlepiej udać się do większego sklepu muzycznego i przetestować kilka, kilkanaście różnych mikrofonów takich firm jak: Shure, Bayerdynamic, AKG, Sennheiser, Audio Technika, Rode, itp. W tej kasie kupisz już coś sensownego.

  jankes93 wrote:
  gdzie kupić?

  Jeśli Shure, to najlepiej w Polsound-zie, lub u dystrybutora który jest partnerem Polsound-u. Inne marki, tylko u sprawdzonych dystrybutorów i raczej nie z portali aukcyjnych.

  Pozdrawiam.
 • #6
  jankes93
  Level 12  
  Mikrofon dobrany, zamykam.