Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iphone 4S - Po wymianie baterii nie działa przycisk on/off

25 Paź 2015 14:38 1197 5
  • Poziom 11  
    Jak w temacie.
    Po wymianie baterii iphone nie reaguje na przycisk on/off.
    Co mogło się uszkodzić?

Przycisk fizycznie działa. Nigdy nie było z nim problemu. Naciska się z taką samą siłą i głębokością jak zawsze.
  • Poziom 17  
    Proszę się upewnić, czy przy wymianie baterii nie doszło do uszkodzenia jakichś elementów albo tasiemek na płycie telefonu.

Proszę przejrzeć poniższy link:

Link

Czy nowa bateria na pewno jest zgodna z tym modelem telefonu? I sprawna? Czasem z zamiennikami może być kłopot.
  • Poziom 11  
    Niestety sprawdzałem na starej baterii również teraz nie działa :(
  • Poziom 17  
    Możliwe, że obie baterie mają zbyt małe napięcie i telefon się nie załącza. Czy po podłączeniu ładowarki coś się dzieje? Proces ładowania przebiega poprawnie? Najlepiej spróbować naładować telefon ze starą baterią i będzie można sprawdzić czy włączy się. Jeśli to nie pomoże to trzeba wziąć pod uwagę uszkodzenie płyty albo jakiejś tasiemki w telefonie.

A może po prostu coś zostało źle skręcone/złożone? Proponuję raz jeszcze rozebrać telefon i dokładnie złożyć. Może akurat coś się poprawi.
  • Poziom 11  
    Po wymianie baterii telefon normalnie działa, wszystkie funkcje itp.
    Niestety nie działa przycisk on/off (usypianie, odrzucanie połączeń).

Problem z małym napięciem odpada. Próbowałem zamontować poprzednią baterię i niestety też nie działa. Musiało coś się spierdzielić podczas wymiany.

Czyli było tak:

1. Telefon działa wszystko OK.
    2. Wymieniam baterię, ładuję
    3. Próbuję wyłączyć telefon przyciskiem NIE DA SIĘ...
    4. Wyłączyłem telefon w sposób: "Ustawienia--ogólne---dostępność--AssistiveTouch----naciskasz na kołko które się pojawiło----urządzenie-----przytrzymujesz palec na przycisku zablokuj ekran. Pojawi się opcja wyłączenia telefonu. "
    5. Włączam na nowo, Nadal nie działa :(
    6. Powracam do starej baterii nadal to samo :(