Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ryglowanie zamka bramy uchylnej

przemoxsx 25 Paź 2015 16:04 1047 4
  • #1 25 Paź 2015 16:04
    przemoxsx
    Poziom 12  

Witam wszystkich, przeszukałem wiele tematów o ryglowaniu zamka bramy ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie wiec założyłem własny temat. A wiec zacznę od początku : :)
    Posiadam garaż z trzema bramami uchylnymi bez napędów, napędów mi nie potrzeba ale denerwuje mnie częste zamykanie bramy kluczykiem, wpadłem na pomysł żeby zamontować elektryczne siłowniki do zamka moich bram, w załączniku dodaje zdjęcie mojego zamka.
    Tym "prztyczkiem" zaznaczonym w kółku zamykam bramę przesuwając go tak samo jak kluczykiem i właśnie myślałem na tym żeby zamontować do niego siłownik żeby się przesuwał "góra dół". Centralkę oczywiście kupię ale nie wiem jakie zamontować do tego siłowniki żeby miały siłę przesunąć ten bolec, myślałem że może z jakiegoś auta ale może ktoś już coś takiego praktykował i się wypowie. Z góry dzięki za pomoc

0 4
  • #2 25 Paź 2015 17:23
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Chyba najprościej będzie zamocować siłowniki centralnego zamka. Są do wyboru w kilku siłach uciągu.

0
  • #3 26 Paź 2015 11:00
    przemoxsx
    Poziom 12  

A jaka siłę uciagu powinien mieć taki siłownik?

0
  • #4 26 Paź 2015 11:04
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Sprawdź sobie? Są dostępne od 3 kg do 6, a może i mocniejsze znajdziesz (według deklaracji sprzedających).

0
  • #5 05 Lis 2015 01:33
    tomek201
    Poziom 14  

Kolego te 3kg są i tak za mocne dla tego "prztyczka". Jeśli chcesz już mocne i tanie to polecam silniczek od wycieraczki samochodowej.
    A ta centralka to ma być sterowanie radiowe bo jeśli nie to możesz zrobić prawo/lewo silniczka DC na dwóch przekaźnikach.

0