Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra G z16se 2001 - silnik nie zbiera się na obroty.

25 Paź 2015 22:04 1662 9
  • Poziom 8  
    Cześć, mam taki problem...silnik w Astrze G przy rozruchu trzęsie się przez sekundkę -nie dłużej później chodzi normalnie ale za to słabo albo z lekkim opóźnieniem reaguje na "gaz". Na wolnych obrotach jadąc na dwójce lub jedynce po naciśnięciu hamulca-lekko-bez sprzęgła silnik powinien zgasnąć ten natomiast łapie jakby "lewe" obroty czy coś i się dławi lub to wygląda jakby pracowały tylko 2 tłoki i to NIEMIAROWO, dostaje dziwnych drgań. Na wolnych obrotach ciężko jest normalnie wystartować, tudzież dzieje się podobnie. Trzeba mu dać wyższe obroty dopiero puszczać sprzęgło inaczej dzieje się to co opisałem wcześniej. Co to może być? Pamiętam że wymieniałem świece jakieś 3tys km temu. Wymieniałem też cewki. Czy to mogą być kable... czy coś poważniejszego? Proszę o pomoc. Z góry dziękuję. :)
  • Poziom 16  
    Czy udało się koledze zdiagnozować problem?
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    nozki w sterowniku uszkodzone
    niedawno cwiczyla mnie astra i po zalutowaniu na nowo chodzi jak zegarek
    sterownik delphi na silniku dwie kostki po 36 pin
  • Poziom 8  
    nie wiem co to sa nozki ani 36 pin.Moge zalozyc nowe ecu poprostu lub uzywane???
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    immo nie pusci z innego
    najlepiej naprawic sterownik z tego samochodu
  • Poziom 8  
    Byl juz w naprawie ale ponoc jest dobry...Silnik raz pozniej jeszcze byl przegrzany tzn wyciek oleju i sterownik wylaczyl wszystko ,pozniej byl zrobiony remont silnika wszystko wymienione rozrzad sprzeglo glowica tloki...Ale nie wymienialem sterownika.wiem ze immo nie pusci moge kupic sterownik razem z immo.Pytanie brzmi czy to napewno sterownik.I czasem jak odpale na zimnym trzesie sie silnik tak jakby na 3 lub dwa tloki niemiarowo palil ale to trwa 1min lub dwie.Wymieniac sterownik???
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    czy sa jakies bledy w pamieci sterownika?
    jakie jest cisnienie sprezania na cylindrach?

Dodano po 1 [minuty]:

hm a rozrzad dobrze ustawiony?
  • Poziom 8  
    Remont byl robiony miesiac temu,ja sam nie wiem nic w temacie rozrzadu ani jak to sprawdzic.Mysle ze jak rozrzad zalozony nowy to chyba tak...Nie wyswietlaja sie rzadne kontrolki bledow ani silnika
  • Poziom 13  
    po opisie objawow i braku bledow cofam ze to wina sterownika,obecne by byly bledy pojawiajace sie po nagrzaniu silnika,
    rozpocznij od pomiarow sprezania silnika,
    zgodnosci ustawienia rozrzadu

Dodano po 1 [minuty]:

szczelnosc ukladu dolotowego tzw lewe powietrze