Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mitsubishi Lancer 2.0 - Która przetwornica do auta

25 Paź 2015 22:36 444 4
 • Poziom 1  
  Witam

  Chce zakupić przetwornice samochodową do auta osobowego Mitsubishi Lancer.
  Przetwornica będzie mi potrzebna do oświetlenia stoiska 2 halogeny ledowe po 50 wat każdy czy wystarczy mi obojętnie jaka przetwornica o większej mocy ciągłej niż 100wat pod gniazdko zapalniczki?

  Chce podlączyc pod nią przedłużacz i do przedłużacza dwa halogeny. Na jak długo będę mógł mieć oświetlone stoisko zanim padnie mi akumulator?

  Bardzo dziękuje za pomoc
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Mistrzu, to łatwo obliczyć, moc, sprawność przetwornicy, pojemność akumulatora. Nie mamy wszystkich danych do tej zagadki. Poza tym, nie możesz rozładować akumulatora, nie pozostawiając sobie rezerwy na uruchomienie auta. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest posiadanie dwóch akumulatorów lub zakup małego agregatu. Pobór prądu ponad 8A to rozładowanie akumulatora 110Ah w ciągu 8h do granicy uruchomienia auta zimą. Policz ile trzeba przejechać, by ponownie doładować akumulator do umownych 100% pojemności.
 • Poziom 39  
  Osobiście zastosował bym oświetlenie led-owe na 12V bez zbędnego konwertowania tegoż napięcia, same straty tylko na tym powstają.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Albo zrobić dwa reflektory oparte na chińskich ksenonach - dwa reflektory robocze, a w nich palniki hid. W końcu te chińskie ksenony i tak tylko do tego się nadają. Tylko dobrać barwę jakoś, żeby nie było niebiesko. Nie dość, ze na 12V, to jeszcze tylko 35W.