Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KYOCERA FS-4200 - cykliczne brudne wydruki

wowrzeszcz 26 Paź 2015 09:16 1206 6
  • #1 26 Paź 2015 09:16
    wowrzeszcz
    Poziom 9  

Witam!

Zwracam się z prośba o eksploatację do KYOCERA FS-4200. Czy możecie polecić jakieś dobre zamienne tonery. Stosowałem już kilka ,,renomowanych" zamienników i za każdym razem toner się wysypuje. Objaw jest taki ze rozsypany toner zabrudza ładowanie i później są same problemy.
    Urządzenia praktycznie nowe a ciągle problemy. Czy macie doświadczenie z tymi drukarkami?

Z góry dziękuję za pomoc.

0 6
  • #2 26 Paź 2015 16:40
    Tomek H
    Poziom 28  

Mam dużo tych drukarek w obsłudze.
    Ale nigdy nie stosowałem zamienników.
    Moim zdaniem nie warto.
    Tonery są bardzo wydajne więc koszt wydruku jest naprawdę niski.
    Problemów z nimi nie ma.
    W dwóch mi sprzęgła padły ale to wina zapylenia jakie u klienta występuje.

pozdr.
    TH

1
  • #3 27 Paź 2015 08:50
    defol
    Poziom 19  

Drukarki super. Obsługuję je w sądach. Nie ma sensu stosować zamienników bo wkładasz oryginał i to działa bez problemowo i tak wychodzi tanio na oryginałach.

0
  • #4 27 Paź 2015 18:14
    abcpawel
    Poziom 18  

Też kilkoma się opiekuję i nie wydaje mi się że toner za prawie 500 zł to okazyjna cena nawet biorąc pod uwagę jego wydajność. Żadna rewelacja, na zamiennikach problemy. Poza tym wszystkie jak jedna miały problem z pobieraniem papieru i w 2szt pękły ślimaki odprowadzające toner do śmietnika = wymiana bębna po ok 50-70k. Fakt że mogło to być że śmietnik się zapełnił a nie wymienili. Tak więc moja opinia o K się nie zmienia: 'w sumie bardzo drogo'

0
  • #5 27 Paź 2015 21:00
    forteca
    Specjalista KYOCERA

Witam,

ciesze sie, ze opiekujesz sie tymi drukarkami. I zapewne wiekszego znaczenie nie bedzie mialo to co napisze, ale wiedz, ze te dwa problemy, o ktorych piszesz sa juz od dawna zdiagnozowane i zostaly rozwiazane przez producenta. W nowych modeleach FS-4200 i innych tej klasy sa zlikwidowane, w starszych powinny byc usuwane na biezaco zgodnie z SB wydawanymi przez producenta. O tonerach nie bede pisal, dla mnie wydruk za 0,01 pln/1 strony; nie jest drogi :)

Sorki, ale brak wiedzy, niestety nie moze byc adekwatny do jakosci urzadzenia :) wowczas zawsze jest drogo:)

0
  • #6 27 Paź 2015 23:18
    abcpawel
    Poziom 18  

Reasumując kolego wowrzeszcz:
    Chcesz mieć spokój zamów serwis do wyczyszczenia developer unit oraz dwa oryginalne tonery na rozruch i po kłopocie.

1
  • #7 06 Kwi 2016 14:10
    wowrzeszcz
    Poziom 9  

Tylko oryginały.

Dzięki. Zamykam.

0