Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Electrolux ESL 46010 - Buczący elektromagnes, błąd w programatorze

dikoj 26 Oct 2015 09:47 2574 4
 • #1
  dikoj
  Level 9  
  W zmywarce Electrolux ESL 46010 zaczął bardzo szybko opróżniać się pojemnik na nabłyszczacz. Stwierdziłem, że płyn wycieka. Okazało się, że wszystko przez uszkodzoną uszczelkę na pokrywie pojemnika na nabłyszczacz.
  Jenak przed tym wnioskiem wykręciłem cały pojemnik na detergent/nabłyszczacz, aby sprawdzić czy gdzieś nie pękł, nie rozszczelnił się. Po skręceniu i podłączeniu wszystkiego pojawił się dziwny objaw.
  Podczas zmywania, przy otwieraniu pojemnika z detergentem, elektromagnes nie cofa się od razu (dotychczas dostawał krótki impuls) tylko dostaje prąd przez ok. 20s. Słychać przez ten czas wyraźne buczenie. Podczas wydawania nabłyszczacza wydaje mi się, że jest ok.
  Zauważyłem też jeszcze jedną dziwną sprawę - ale nie wiem kiedy to się stało: opcja nabłyszczacza fizycznie działa kiedy w programatorze jest WYŁĄCZONA, a nie działa kiedy jest WŁĄCZONA.
  Podłączenie elektromagnesu to dwa przewody (oznaczone dla wyeliminowania pomyłki) + kostka do czujnika poziomu nabłyszczacza zatem o pomyłce w podłączeniu nie ma mowy - mechanizm działa w dobrą stronę.  Jakieś sugestie co to może być?

  Ostatnio co było robione ze zmywarką:
  - 2010r. wymiana programatora - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1604308.html

  - kilka m-cy temu wymieniłem przekaźnik SRE303012 po pojawieniu się błędu i60 - planowana awaryjność sprzętu.
 • #2
  wersion
  Level 14  
  Podejrzewam krzywo osadzoną cewkę. jeżeli wykręcałeś ją z dozownika cewka może posiadać kolizję wewnątrz względem rdzenia, zdjęcie by się przydało, czy to dozownik firmy aweco?
 • #4
  wersion
  Level 14  
  Tak to jest aweco spróbuj lekko poluzować wkręt który mocuje cewke
 • #5
  wersion
  Level 14  
  Jak chcesz to ci mogę taki nowy wysłać za 100 PLN + przesył.