Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czy można przegrać zdjęcia z drugiego dysku na którym jest windows ??

26 Paź 2015 12:22 447 5
 • Poziom 6  
  Witam

  Posiadam komputer stacjonarny do którego podłączyłem drugi dysk twardy na którym znajduje się windows xp. Po odpaleniu pokazuje mi go jako dysk Source (G). Po wejściu są foldery jak ATI, Program Files, TMP, Windows, Documents and settings itp.. Samo przeszukanie dysku i znalezienia wszystkiego w formatach *.jpg, .jpeg, itp. nic nie dało (znalazło tylko obrazy systemowe). Na tym dysku było tysiące zdjęć, które bardzo chciałbym odzyskać. Czy da się to zrobić jakimś programem ?? Stary komputer padł i ten dysk po podłączeniu do nowej płyty też nie odpala ze swojego windowsa, ale widzi go tak jak pisałem wyżej po podłączeniu przez SATA jako drugi.

  Proszę o pomoc
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 25  
  Uruchom eksplorator windows / total commander / lub inny menager plików w trybie administratora i dopiero wtedy szukaj. Inaczej windows ukrywa foldery i pliki które są przypisane do innego konta.
  Możesz też odpalić jakiegokolwiek linuxa, ten system olewa windowsowe zasady dostępu do plików.
 • Poziom 29  
  ile było partycji na dysku? są w dalszym ciągu wszystkie? jeśli była jedna to w documents and setings masz konta i tam powinno się wszystko znajdować...
 • Poziom 6  
  Dziękuje za odpowiedź lecz nic to nie dało... (wciąż są tylko obrazy systemowe a folder Moje Dokumenty w którym były zdjęcia nadal jest pusty). Próbowałem eksploratorem i commanderem w trybie administratora i nic. Te pliki tak jak piszesz muszą być jakoś ukryte bo zajętego miejsca na dysku jest 50GB, a foldery w środku zajmują tylko 6GB :/ . Poleciłbyś jeszcze jakiś (może lepszy) program który by znalazł te ukryte pliki ?? Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale typ plików jest na dwóch dyskach taki sam a windows nie był zabezpieczany nigdy żadnym hasłem.

  Dodano po 2 [minuty]:

  chojinka - partycja była tylko jedna tak jak konto i nic nie ma w środku
 • Poziom 25  
  [Panel sterowania]->[Opcje folderów]->widok
  Zaznacz opcję [Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski]
  Odznacz opcję [Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego]
  Dopiero po tym zabieraj się za szukanie (w trybie administratora).

  Można również odpalić jakiegoś linuxa live bezpośrednio z płytki/pendriva. Linux nie uznaje windowsowskich zasad dostępu do plików.
 • Poziom 6  
  Dziękuje za pomoc. Linux rozwiązał problem