Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pioneer vsx-422 - jak ustawić by przepuszczał dźwięk w trybie czuwania?

gruby0457 26 Paź 2015 12:32 603 9
  • #1 26 Paź 2015 12:32
    gruby0457
    Poziom 8  

Witam,
    Mam problem z ustawieniem amplitunera, by przepuszczał dźwięk w trybie czuwania.
    Do amplitunera mam podłączone DVD, dekoder CP, PS3, wszystko kablami hdmi pod odpowiednie gniazda w pioneer-ku i jednym hdmi do telewizora samsung D6500.
    W lcd mam włączone hdmi-cec, a w amplitunerze hdmi-thrue. przy włączonym amplitunerze w takim trybie rozłącza kolumny, i dźwięk idzie z telewizora, a jak ustawić by przepuszczał obraz i dźwięk w trybie czuwania? Co robię nie tak???
    Dzięki za podpowiedzi.

0 9
  • #2 26 Paź 2015 12:52
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

W St-By nie pracuje praktycznie żaden układ odpowiedzialny za "przepuszczanie sygnału" i nie jest to takie proste, by móc zrealizować taką możliwość bez dość poważnej ingerencji w sprzęt.
    Co można zrobić? Niestety, ale nic. Jedyna opcja - pozostawić włączony AT.

0
  • #3 26 Paź 2015 13:01
    pikarel
    Poziom 30  

gruby0457 napisał:
    (...) jak ustawić by przepuszczał obraz i dźwięk w trybie czuwania (...)

Pytanie typu: co zrobić, aby zgaszona żarówka świeciła?
    Niestety, raczej niemożliwe do zrealizowania.

System HDMI to nie to samo, co jeden przewód w pętli LOOP dla anteny w dekoderze satelitarnym (bo taka analogia natychmiast mi się nasuwa :) ).

0
  • #4 26 Paź 2015 13:07
    gruby0457
    Poziom 8  

398216 Usunięty napisał:
    W St-By nie pracuje praktycznie żaden układ odpowiedzialny za "przepuszczanie sygnału" i nie jest to takie proste, by móc zrealizować taką możliwość bez dość poważnej ingerencji w sprzęt.
    Co można zrobić? Niestety, ale nic. Jedyna opcja - pozostawić włączony AT.

W opisie ampli jest napisane, że przepuszcza sygnał jak jest wyłączony, kolega ma ampli yamahy i nie ma z tym problemu.

Dodano po 4 [minuty]:

pikarel napisał:
    gruby0457 napisał:
    (...) jak ustawić by przepuszczał obraz i dźwięk w trybie czuwania (...)

Pytanie typu: co zrobić, aby zgaszona żarówka świeciła?
    Niestety, raczej niemożliwe do zrealizowania.

System HDMI to nie to samo, co jeden przewód w pętli LOOP dla anteny w dekoderze satelitarnym (bo taka analogia natychmiast mi się nasuwa :) ).

Przecież jest możliwość by dźwięk i obraz przechodził do telewizora przez amplituner bez potrzeby jego włączenia, o to chyba chodzi w przepuszczaniu sygnału hdmi, czy się mylę???

0
  • Pomocny post
    #5 26 Paź 2015 13:20
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

gruby0457 napisał:
    to chyba chodzi w przepuszczaniu sygnału hdmi
    Sam przecież pisałeś, ze wszystkie połączenia masz wykonane po HDMI? Więc nie rozumiem za bardzo o co pytasz...

Dodano po 9 [minuty]:

Inaczej...
    Ja to widzę tak:
    Do połączenia IN z OUT (na razie mowa o "normalnym" sygnale)potrzebny jest układ selektora. W tym wypadku jest to selektor elektroniczny, a ten z kolei do działania musi mieć zasilanie i rozkaz z procesora co z czym ma połączyć. Więc musi być zasilane kilka dość ważnych elementów wewnątrz AT, a sam zasilacz St-By raczej nie podoła takiemu zadaniu.
    W wypadku sygnału HDMI sprawa się komplikuje jeszcze bardziej, bo ten sygnał wymaga odpowiedniej "obróbki" zanim zostanie przesłany dalej (na wyjście). Więc wymagania w stosunku do zasilacza rosną...
    Jeżeli jest jakiś AT który mimo wyłączenia ( czyli będąc w trybie ST-BY) podaje sygnał HDMI z wejść na wyjścia to moim skromnym zdaniem nie jest to żadne ST-BY, a ściema... Pobór prądu z sieci na pewno nie jest minimalny, bo musi pracować co najmniej część zasilacza odpowiedzialna za podanie zasilania na tor przedwzmacniaczy, komutacji, procesor... a wyłączone są jedynie stopnie mocy...Czyli de facto efekt jest prawie identyczny co przy włączonym zasilaniu i ustawieniu wzmocnienia na minimum.

0
  • #6 26 Paź 2015 13:29
    gruby0457
    Poziom 8  

398216 Usunięty napisał:
    gruby0457 napisał:
    to chyba chodzi w przepuszczaniu sygnału hdmi
    Sam przecież pisałeś, ze wszystkie połączenia masz wykonane po HDMI? Więc nie rozumiem za bardzo o co pytasz...

Dodano po 9 [minuty]:

Inaczej...
    Ja to widzę tak:
    Do połączenia IN z OUT (na razie mowa o "normalnym" sygnale)potrzebny jest układ selektora. W tym wypadku jest to selektor elektroniczny, a ten z kolei do działania musi mieć zasilanie i rozkaz z procesora co z czym ma połączyć. Więc musi być zasilane kilka dość ważnych elementów wewnątrz AT, a sam zasilacz St-By raczej nie podoła takiemu zadaniu.
    W wypadku sygnału HDMI sprawa się komplikuje jeszcze bardziej, bo ten sygnał wymaga odpowiedniej "obróbki" zanim zostanie przesłany dalej (na wyjście). Więc wymagani w stosunku do zasilacza rosną...
    Jeżeli jest jakiś AT który mimo wyłączenia ( czyli będąc w trybie ST-BY) podaje sygnału HDMI z wejść na wyjścia to moim skromnym zdaniem nie jest to żadne ST-BY, a ściema... Pobór prądu z sieci na pewno nie jest minimalny, bo musi pracować co najmniej część zasilacza odpowiedzialna za podanie zasilania na tor przedwzmacniaczy, komutacji, procesor... a wyłączone są jedynie stopnie mocy...Czyli de facto efekt jest prawie identyczny co przy włączonym zasilaniu i ustawieniu wzmocnienia na minimum.

No właśnie o pobór mocy chodziło mi najbardziej. Mój AT pobiera 400W, myślałem, że w trybie przepuszczania sygnału hdmi jest minimalna, ale chyba okazuje się że nie. Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

0
  • Pomocny post
    #7 26 Paź 2015 14:39
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

@gruby0457 400W pobiera przy maksymalnym wysterowaniu wzmacniacza. Normalnie, pobiera góra 20-50W

0
  • #8 26 Paź 2015 14:46
    gruby0457
    Poziom 8  

ciasteczkowypotwor napisał:
    @gruby0457 400W pobiera przy maksymalnym wysterowaniu wzmacniacza. Normalnie, pobiera góra 20-50W

To mnie uspokoiłeś, wiadomo muzyka i filmy musowo przez kolumny ale telewizję nie koniecznie muszę słuchać przez AT. Ale jak twierdzisz że max 50W to nie ma tematu.
    Rozumiem, że pobór wzrasta wraz z tym jak robię głośniej, czy zależy to od czegoś innego?

0
  • #9 26 Paź 2015 14:59
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

@gruby0457 tak, wzrasta wraz z mocą oddawana do głośników.

0
  • #10 26 Paź 2015 15:05
    gruby0457
    Poziom 8  

ciasteczkowypotwor napisał:
    @gruby0457 tak, wzrasta wraz z mocą oddawana do głośników.

Dzięki za odpowiedzi. Koniec tematu.

0