Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Frontera A C20NE - Kontrolka ciśnienia oleju późno gaśnie

26 Paź 2015 13:25 2934 6
  • Poziom 21  
    Witam!

W mojej Fronterze A z silnikiem C20NE, 2.0l benzyna kontrolka oleju świeci ok. 15 sekund po zapaleniu na zimno, po czym gaśnie. Frontera ma podwójny czujnik ciśnienia- ma też zegar ciśnienia i ten także przez ok. 15 sekund pokazuje "0" po czym wskakuje na wolnych obrotach nieco ponad połowę skali.

Tak się dzieje TYLKO na zimnym silniku, tj. kiedy auto postoi co najmniej 1,5-2 godziny, a przy zapalaniu po krótkim postoju np. po 30 minutach lampka gaśnie natychmiast i wskaźnik wskazuje ponad połowę skali, przy większych obrotach ciśnienie rośnie.

Na nagrzanym silniku ciśnienie jest troszkę niższe, na wolnych obrotach nieco poniżej połowy skali, a więc zupełnie dobre.

Mierzyłem u mechanika ciśnienie oleju ( manometrem) niestety tylko na nagrzanym silniku i obrotach ok. 2500rpm wychodzi dobre, tj. ok. 4,2 bara.

Tak się działo na starym oleju i filtrze, 2 dni temu zmieniłem olej i filtr i niestety jest
    tak samo...

Przeglądając podobne wątki wywnioskowałem że może to być kwestia:
    1. zacierającego się tłoczka w zaworze nadmiarowym/regulacji ciśnienia pompy
    2. mocno zanieczyszczonego czujnika ciśnienia oleju
    3. urwanego/zatkanego smoka pompy

Co moglibyście doradzić w tym temacie ?

pzdr! Nix
  • Pomocny post
    Poziom 8  
    Miałem taki sam problem w tym samym silniku i częściowo go rozwiązałem: U mnie lampka gasła po ok. 18 sekundach.

Podłożyłem pod sprężynę dystans 4mm ( sprężyna nr 8 ) i teraz lampka gaśnie po ok 3 sekundach.
    Różnica zasadnicza, ale idealnie dalej nie jest...

pozdrawiam ! Tida
  • Poziom 21  
    Mam wyjęty ten tłoczek i sprężynę, tłoczek ma małe ale wyraźnie widoczne ryski.
    Czy tłoczek nadaje się do wymiany ,czy też można go lekko wygładzić papierem wodnym 2000 ?
    Frontera A C20NE - Kontrolka ciśnienia oleju późno gaśnie Frontera A C20NE - Kontrolka ciśnienia oleju późno gaśnie

No i jak uszczelnia zawór ten tłoczek, czy powierzchnią czołową ? Ta nie jest w ogóle porysowana.

pzdr
  • Poziom 8  
    Tłoczek - zawór raczej przylega do gniazda powierzchnią czołową - tu musi być szczelność, sprężyna go dociska do powierzchni przylgni gniazda.

pozdrowienia! Tida
  • Poziom 39  
    To pytanie do wróżki, nikt poza Tobą nie wie w jakim stanie jest korpus pompy. Ogólnie to wynika że nie masz problemu z zaworem regulującym ciśnienie, a zapowietrzaniem się układu. Sprawdź szczelność smoka, korpusu pompy, czy nie ma rys, wyszczerbień itp. Wygląda że pompa ma problem z zassaniem oleju po dłuższym czasie.
  • Poziom 21  
    Zrobiłem jak radził Tida, podłożyłem pod sprężynę odpowiedniej średnicy podkładkę i to jest chyba właściwa droga - korek założyłem o 15- tej i teraz a więc po 4 godzinach
    kontrolka zgasła szybko tj po 4 sekundach.

Różnica jest znaczna na korzyść, ale idealnie dalej nie jest, wobec tego chcę ustalić
    jak pracuje ten tłoczek.
    Czy ten tłoczek -zawór współpracuje z gniazdem zaworu tą powierzchnią czołową - ZAZNACZONĄ STRZAŁKĄ ?
    Innymi słowy TU jest przylgnia która "trzyma szczelność" ?

pzdr Nix