Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG P880 nie działa poprawnie autoobracanie obrazu

26 Paź 2015 13:38 405 3
  • Poziom 20  
    Witam,

Tego typu postów na internecie idzie znaleźć wiele ale nigdzie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Co więcej znalazłem pewne podejście którego nikt wcześniej nie opisał (albo ja nie znalazłem) ale do rzeczy.

Dawno temu jak miałem jeszcze gwarancję przestał działać automatyczny obrót w moim telefonie (opcja była włączona). Odesłałem na gwarancję i zostało to naprawione.

Teraz, dawno po zakończeniu gwarancji pojawił się dokładnie ten sam problem. Przywrócenie ustawień fabrycznych nie rozwiązuje problemu więc zacząłem kombinować.

Dodam tylko że telefon nie jest zrootowany i działa na androidzie 4.1.2.

W pierwszej kolejności wgrałem na nowo andoida za pomocą aplikacji LG Support Tool i o dziwo obrót wrócił... na jeden dzień. Potem zacząłem wyłączać usługi androidowe z poziomu ustawień - aplikacji. Czasami po restarcie czasami od razu obrót wraca na jedną godzinę.

Nie wiem czy jest to wina jakichś zainstalowanych aplikacji (po przywróceniu ustawień fabrycznych problem dalej był) ale zazwyczaj mam zaintalowane apliakcje mBank, MX Player, Play24, Latarka, Bilkom i manager plikow HD

Nie znam się tak dobrze na androidach więc może ktoś mógłby doradzić co można jeszcze potestować, zrobić aby rozwiązać ten problem? A może jest to jakiś ukryty if w kodzie androida do "planowego postarzania produktu" albo jakiś dziwny wirus?

pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Możesz spróbować skalibrować czujnik: ustawienia>wyświetlacz>kalibr.czujn.położenia
  • Poziom 20  
    Wcześniej jak robiłem tą kalibrację to nic nie dawało, teraz jak robię to się telefon restartuje (jakiś taki szybki 15 sekundowy restart)
  • Poziom 20  
    po restarcie ręcznym kalibracja się wykonała i czujnik ożył... na kilka godzin. Chyba rozbiorę ten telefon i go opatrzę. Jedno jest pewne. Zmieniam markę. Nie mówię że wszystkie LG są złe ale za dużo przeszedłem z tym telefonem więc subiektywnie - LG - odradzam!