Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzona płyta główna Gigabyte GA-G31M-ES2L?

26 Paź 2015 16:21 822 4
  • Poziom 2  
    Witam, mam problem z płytą główną Gigabyte GA-G31M-ES2L. Otóż jest to już wysłużona płyta, prawie osmioletnia, zaczęła mi ostatnio dostarczać dużo zabawy. Podejrzewam że, jakby to ująć, niszczy mi karty graficzne. Na początku korzystałem z równie zaprawionej w bojach GeForce 8800GS. Sporadycznie na niej gralem, wszystko było w porządku do momentu kiedy grafika po prostu padła. Po włączeniu komputera czarny ekran, tak jakby monitor nie dostawał informacji że czas już działać. Pomyślałem że no cóż, zdarza sie, karta graficzna wiecznie żyć nie bedzie i kupiłem nową. GeForce 8900 GTX+. Wszystko było w porządku, aż tu nagle, podczas rozgrywki z CSa komputer się zrestartował. Przy uruchamianiu pojawiły się białe kropki (jak na zdjęciu), a przy ładowaniu windowsa zielone paski (również jak na zdjęciu) . I na tym koniec, chodź bym czekał dwa miesiące, windows i tak by sie nie załadował. To już wydało mi się dziwne, no bo nowa karta, pochodziła dwa miesiące i umarła. załatwiłem sobie trzecią karte graficzną, starą ale jarą GeForce 8600 GT. Karta testowana u kumpla przed włożeniem do mojego komputera, działała bez zastrzeżeń. Gdy zainstalowałem ją u siebie, za pierwszym razem poszło wszystko bez problemu. Gdy z kolei zainstalowałem sterowniki, uruchomiłem komputer ponownie, a nastepnie uruchomiłem Przeglądarkę (chrome) wyświetlił mi się BlueScreen, a komputer na okrągło się restaruje wysypując za każdym razem wspomniany BlueScreen. Dodam również że gdy podłączam monitor pod zintegrowaną kartę graficzną, normalnie wszystko działa, aczkolwiek czasem na monitorze pojawiają się czarne kwadraty, które znikają, jeśli przełącze na inny widok. na przykład przełącze na pulpit i spowrotem na przeglądarke. Mogę dodać jeszcze że dzisiaj przy uruchamianiu komputera, monitor nie zareagował. Musiałem zrestartować komputer, i wtedy za drugim razem wszystko bylo ok. Jak myślicie, czy wymiana płyty głownej załatwi problem? czy to wszystko to napewno wina płyty głównej? Muszę być pewny bo jak wiadomo pieniądze na drzewie nie rosną, a szkoda byłoby mi wydać troche na płytę, żeby później okazało się że wina leży w jakimś innym podzespole. Moze ktoś z was miał podobny problem? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Uszkodzona płyta główna Gigabyte GA-G31M-ES2L? Uszkodzona płyta główna Gigabyte GA-G31M-ES2L?

Procesor: Intel Core 2 duo 2.66GHz
    płyta główna Gigabyte GA-G31M-ES2L
    Zasilacz: Antec VP 500
    Monitor: LG Flatron W2042T
  • Poziom 36  
    Podaj pełną specyfikację komputera, w szczególności jaki masz zasilacz.
  • Poziom 2  
    Najważniejsze elementy według mnie podałem pod zdjęciami, ale jeżeli chcesz pełną specyfikację to ok, nie ma problemu.

Płyta główna: Gigabyte GA-G31M-ES2L
    Procesor: Intel Core 2 duo 2.66GHz
    Ram: 2x2GB DDR2 400MHz
    Karty graficzne:
    1.GeForce 8600GT
    2.GeForce 8800GS
    3.Geforce 9800 GTX+
    Zasilacz: Antec VP 500 (500W)
    System: Windows 7 32 bit
    Antywirus: Avast
  • Poziom 2  
    Odświeżam post
  • Poziom 28  
    Kurz? Czyściłeś styki na pamięciach i grafice?
    Na 99% będzie to płyta, ale dla pewności sprawdź z jedną kością RAM i z innym zasilaczem.