Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SMI53M05EU/04 bład E23

Kaspar Hauser 26 Paź 2015 19:40 4338 5
  • #1 26 Paź 2015 19:40
    Kaspar Hauser
    Poziom 5  

Witam
    Awaria polega na tym, że tuż po załączeniu zmywarka wywala błąd E23 i... koniec. Zgodnie z kodami błędów jest to awaria pompy odpływowej. Wczoraj wymieniłem ją na nową i niestety nic to nie pomogło. Po włączeniu pompa wykonuje startowo kilka obrotów, a potem po wybraniu programu ten sam błąd E23. Udało mi się 3 razy uruchomić zmywarkę, dwa razy wywaliła E23 w połowie pracy, raz dociągnęła program do końca. Może ktoś mógłby mi pomóc, bo tracę nadzieję na naprawę. Może to moduł???
    Z góry dzięki za pomoc.

0 5
  • #2 27 Paź 2015 21:09
    stiff12
    Poziom 19  

Temat poruszany na forum, często łączony z kodem E24 . Sprawdź przelot węża i po rozkręceniu pompy dobrze ją wyczyścić z kamienia.

3
  • #3 27 Paź 2015 22:27
    Kaspar Hauser
    Poziom 5  

Witam.
    Dzięki za podpowiedź, ale jak już pisałem pompę odpływową wymieniłem na nową a przewód jest drożny na 100%. Zaraz po załączeniu zmywarka nie może wystartować, wydaje mi się że może być problem z pompą obiegową.

0
  • #4 05 Lis 2015 18:12
    stiff12
    Poziom 19  

Niestety skończy sie chyba wymianą pompy>

0
  • #5 08 Lis 2015 19:23
    Kaspar Hauser
    Poziom 5  

Witam ponownie
    Po tygodniu wziąłem zmywarkę znowu na warsztat. Przeglądnąłem wszystkie styki, odsuszyłem i... zadziałała. Poszły dwa 2 razy pełne programy zmywania, dodałem jeszcze jakieś badziewie do czyszczenia zmywarek. Myślałem, że już po problemie, ale rano przy próbie uruchomienia znowu wywala E23. Nie mam już siły. Myślałem o wymianie pompy cyrkulacyjnej ale to chyba odpada, poza tym 350 PLN i żadnej gwarancji, że będzie jakiś skutek. Przy okazji uszkodziłem chyba zawór zwrotny pompy odpływowej, bo jak dmuchnę w rurę odpływową to to nie czuć oporu i woda swobodnie przepływa w obydwie strony.Jakieś sugestie. Ludzie, pomocy !!!

Dodano po 4 [godziny] 59 [minuty]:

To chyba jednak pompa (poczytałem na forach), zaryzykuję wymianę.
    Mam problem , nie potrafię zdemontować plastikowego spodu zmywarki, żeby dostać się do pompy. Proszę o pomoc

0
  • #6 09 Lis 2015 19:01
    Kaspar Hauser
    Poziom 5  

To znowu ja
    Zawziąłem się trochę, choć nie jestem mechanikiem. Rozebrałem pompę mycia i zauważyłem, że w środku tulejki ( patrz załączone zdjęcie) znajduje się pełno wody. Niestety nie wiem kompletnie jak to rozebrać, ale wygląda na to że przyczyną była uszkodzona pompa. Jeśli ktoś wie jak się dobrać do tego elementu proszę o sygnał. I jeszcze jedno , sądzicie, że moja diagnoza jest słuszna?

0