Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cordoba FL - Boczki drzwi jak przerobić?

piecia199111 26 Paź 2015 20:25 1011 9
  • #1 26 Paź 2015 20:25
    piecia199111
    Poziom 9  

Witam Kolegów.

Posiadam Seata Cordobe FL(2000r)chciałbym przerobić przednie boczki.Chcę wstawić w nie głośniki 2x165mm w jeden boczek i tak samo w drugi.
    Zastanawiacie się zapewne dlaczego otóż opiszę całą sytuację,niedawno zakupiłem sobie (z zaskórniaków o których nie wie żona) zestaw odseparowany Helix Blue 62c
    wygłuszyłem matami drzwi,zakupiłem dystanse z mdf poskładałem wszystko w około jeden dzień (mówiąc żonie że naprawiam centralny :) ).Całość gra całkiem fajnie radio jakie posiadam to Kenwood 100ry.We wrześniu ku mojemu zdziwieniu żona daje mi prezent na urodziny rozpakowuję z myślą że to zapewne jakiś komplet kluczy a tu w/w zestaw odseparowany ,twierdzi że kiedyś mówiłem że chciałem takowy zakupić.
    Teraz posiadam 2 takie zestawy i nie wypada prezentu sprzedawać poza tym to całkiem fajny zestaw.Zastanawiałem się nad zamontowaniem na półce,nawet wykonałem taką z płyty wiórowej mimo iż wiem że to nie dobre miejsce na głośniki gdyż wiele się o tym mówi-efekt był taki że podczas jazdy słuchanie muzyki delikatnie mówiąc stawało się nie komfortowe.Dlatego chcę przerobić boczki, taschki do mojego modelu nie ma gdyż boczek jest jedną wspólną całością.Chciałbym może coś wyciąć i coś wstawić(pytanie tylko co?) aby to estetycznie wyglądało oraz fajnie grało,moje boczki i tak są pozbawione maskownic oryginalnych(nigdzie nie mogę ich dostać)dlatego miejsce maskownicy zasłoniłem materiałem .Przedstawiam zdjęcia moich boczków. Cordoba FL - Boczki drzwi jak przerobić?

Cordoba FL - Boczki drzwi jak przerobić?

Proszę o pomoc i sugestie.

• #2 26 Paź 2015 21:17
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jest coś takiego, jak taschki. Ale u ciebie będzie ciężko. Bez cięcia, a właściwie zrobienia tapicerki od nowa, w zasadzie się nie obędzie. Skoro tamten kupiłeś po cichaczu, to ten sprzedaj tez po cichaczu.

• #3 26 Paź 2015 21:23
    powalla
    Moderator CarAudio

Dwa zestawy pędzone z radia = klapa totalna. Jeden sprzedaj, kup wzmacniacz i zagra 5x lepiej niż Twoja wersja.
    Przeróbka drzwi pod 2 wofery, to nie tylko 4 dystanse z MDFu lecz poważna zabawa z żywicą, obijaniem na nowo poszycia drzwi i bardzo solidne wytłumienie drzwi matami ...czytaj 500-700zł na materiały + masa Twojego czasu.

• #4 26 Paź 2015 21:36
    piecia199111
    Poziom 9  

A macie moze inne rozwiazania gdzie z przodu zamontowac taki zestaw (oczywiscie dokupujac wzmacniacz )?kiedys widzialem jak montowano glosniki w miejscu nóg pasażera.Chyba ze macie inne pomysły ,zależy mi aby jednak glosniki znalazly sie z przodu auta.

• #5 26 Paź 2015 21:42
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

powalla napisał:
    ...poważna zabawa z żywicą, obijaniem na nowo poszycia...

Da się. Ale to godziny zabawy i koszta. Robisz sobie dwa dopasowane wzorniki np ze styropianu, wykonujesz z żywicy nowe poszycia wzmacniane mdfem. Wytłumiasz drzwi. Montujesz. To procedura, jak to ma jakoś wyglądać. Bez względu na miejsce. Zawsze możesz nakręcić jakieś koślawe boxy. Bo NIE DA SIĘ tego zrobić tanio i szybko i estetycznie równocześnie.

• #6 26 Paź 2015 21:46
    powalla
    Moderator CarAudio

Słuchaj, chcesz iść w ilość głośników? Po co? Z przodu w zupełności wystarczy jeden komplet głośników odseparowanych jako źródło dźwięku by scena stereo odpowiednio się układała. Zwiększenie ilości głośników wpakowanych w przypadkowe miejsca, podłączone bez układu korekcji czasowej i odpowiednim ich odfiltrowaniu wprowadzi tylko chaos ...

• #10 28 Paź 2015 13:00
    wyrokulicy
    Poziom 23  

Sam montowałem niedawno 2x165mm w wygłuszonych drzwiach, do tego wzmacniacz, efekt taki że nie potrzeba suba do codziennego odsłuchu. Ale dużo mozolnej roboty z żywicą, obiciem, wycięciem paneli (ja mam u siebie panele z mdf oklejone skają i przykręcone do drzwi oraz przyklejone klejem, na wiosnę bd robił panele z żywicy.

Wzmacniacz koniecznie , róznica ogromna między napędem z radia a choćby niedrogim wzmacniaczem który odda choćby 60-80w.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo