Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor do 50" do ok 3000 PLN

leniuch 24 Lis 2015 21:01 3426 52
  • #32 24 Lis 2015 21:11
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Też tak bym wybrał.

• #33 24 Lis 2015 22:04
    lober
    Poziom 9  

Pozwolę sobie skopiować mój post z HDTV forum, aby dotrzeć do większej ilości użytkowników i uzyskać więcej opinii, proszę o komentarz :)
    Czas podjąć decyzję, na ringu pozostały właściwie dwa telewizory: Philips 50PFH6510/88 vs LG 50LF652V, oba TV mają dobre opinie jeżeli chodzi o jakość obrazu, matryce 100-120Hz natywne (o ile się nie mylę), ponoć Philips oferuje więcej (ambilight, dodatkowe funkcje, lepsza jakość obrazu), jednakże cały czas słyszę o problemach z nierówno podświetloną matrycą i problemami z oprogramowaniem, LG jest poprawny, chyba ma trochę gorszy dzwięk. Z Tej dwójki (TV do 3000zł) który byście polecili najbardziej, ew czym byście je zastąpili? Bardzo proszę o Wasz komentarz, chciałbym dokonać zakupu już w tym tygodniu.
    Pozdrawiam!

• #34 24 Lis 2015 22:30
    FanManiakHD
    Poziom 17  

Ja bym nie ryzykował, po lekturze wątku na czarnym forum o Philipsa 6550, wybrał bym LG. Obraz ma doskonały ten Philips, ale soft jest niedopracowany i przez to są kłopoty z tym telewizorem. LG też ma bardzo dobry obraz (Philips ma lepszy) Philips 6510 i 6550 to jest to samo, rożni się tylko wersją Ambilight. Nie myślałeś o Sony W755 ? (bez 3D)

• #35 24 Lis 2015 22:57
    lober
    Poziom 9  

Chciałbym TV z 3d, mimo, że rzadko się z niego korzysta, to jednak czasem chciałbym obejrzeć dobry film w 3D. Ten sony w755, jak ma się do Philipsa i do LG?

Dodano po 6 [minuty]:

KDL-50W755C? Trochę wykracza poza to co przewidziałem jednak :( ale jestem ciekawy dalej jak ma się do zestawienia z 50PFH6510/88 i LG 50LF652V?

• #36 24 Lis 2015 23:02
    FanManiakHD
    Poziom 17  

Ma się bardzo dobrze, obraz bardzo ładny, Android. Tylko nie ma 3D, odpowiednik z 3D to np W809. Ale to już wyższa pólka cenowa.

• #37 24 Lis 2015 23:22
    lober
    Poziom 9  

myślę, e jednak zdecyduję się na LG, jest w dobrej cenie, myślę że będzie wystarczający, jednakże kusi ten Philips swoim obrazem...

Dodano po 1 [minuty]:

Jeżeli chodzi o jakość dźwięku w tych TV, to porównywalnie wychodzą?

Dodano po 12 [minuty]:

Jak do tej pory miałem Panasonica TX-L47ET60, jednak został on u rodziców, fajny TV choć czerń mogła by być lepsza i koszmar z napisami, które zlewały się z obrazem na białym tle. Jestem ciekaw, czy będzie znacząca różnica w jakości obrazu w porównaniu z tym Panasonicem..

• #38 25 Lis 2015 01:11
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Obraz w Philipsie jest dokładniejszy, płynniejszy. Jest lepsza czerń podkreślona AMbilightem.
    Do napisów masz w Androidzie MxPlayer gdzie możesz dowolnie zmieniać czcionkę i kolory.
    Masz też KODI, gdzie jak zainstalujesz właściwe wtyczki masz dziesiątki tysięcy Filmów , Bajek, koncertów, programów telewizyjnych z całego świata.

• #39 25 Lis 2015 12:33
    lober
    Poziom 9  

LOCOLOCO, orientujesz się na pewno o co chodzi z tymi problemami z TV Philipsa, możesz dokładniej opisać na czym one polegają i przy jakich czynnościach występują? Gubienie ustawień telewizora, rozjeżdżający się dźwięk z obrazem, brak możliwości włączenia TV przez parę godzin, to dość poważne wady, ale chciałbym wiedzieć czy one występują przy wykonywaniu jakiś konkretnych operacji czy są, bo są? Jeżeli mam oglądać film z dysku twardego i co chwilę ma mi się rozjeżdżać obraz z dźwiękiem, to lepsza jakość obrazu mi tego nie zrekompensuje, bo powiedzmy sobie szczerze, coś takiego jest niedopuszczalne. Z tego co czytałem Philips sam ma problemy ze znalezieniem rozwiązania problemu i wcale się nie kwapi do wyjścia z tej sytuacji, z aktualizacji oprogramowania niewiele wynika, a boje się, że jak wejdzie nowa seria TV, Philips odpuści sobie tą serię i użytkownicy pozostaną z bublem wyświetlającym ładne zdjęcia... Telewizorów nie zmieniam co roku, chciałbym aby z 5 lat przynajmniej podziałał i żeby spełniał swoją oczywistą i podstawową funkcję, jeżeli nie jest tego w stanie realizować, to jest bezużytecznym bublem. Proszę o obiektywną opinię i szczerą odpowiedź w tej sprawie, czy aby na pewno warto inwestować w ten sprzęt, czy te problemy pojawiają się rzadko, sporadycznie, czy istnieje rozwiązanie tego problemu. Kolejną sprawą jest matryca i jej nierównomierne podświetlenie, wiesz coś więcej na ten temat?

• #40 25 Lis 2015 13:01
    vigo
    Poziom 20  

LOCOLOCO nie ma żadnych problemów z Philipsami a Ci co narzekają na Philipsa są hejterami, którzy odgrzewają stare śmierdzące kotlety... Prawda LOCOLOCO ? ;)

• #41 25 Lis 2015 13:24
    lober
    Poziom 9  

Przepraszam, ale nie rozumiem, to jakaś ironia, możesz rozwinąć temat?

• #42 25 Lis 2015 13:41
    gaddzina
    Poziom 5  

Jestem na tym forum 2 dni, a już się zorientowałem, że LOCOLOCO mocno optuje za Phillipsami. I że w ogóle same zalety ;-). Nie są to pewnie złe telewizory, ale gdy przeglądam internet, znajduję sporo negatywnych wpisów.

Najgorsze, że brudna wojna trwa - producenci opłacają supporterów i hejterów marek, więc czasami trudno jest zaufać temu, co się czyta...

• #43 25 Lis 2015 15:04
    lober
    Poziom 9  

Muszę to wszystko jeszcze przemyśleć :) SONY 50W705B ma lepszą jakość obrazu od LG 50LF652V? interesują mnie tylko matryce 100Hz w górę, z Panasonica jest coś ciekawego w tej cenie (granice 3 tys pln)?

Dodano po 3 [minuty]:

np Panasonic TX-50CS630E lub TX-50CS620E?

Dodano po 1 [godziny] 12 [minuty]:

co do Panasoniców TX-50CS620E i 630E waśnie przeczytałem bardzo dobre opinie na holenderskich forach, wiecie może jaką mają matrycę i ile Hz?

• #44 25 Lis 2015 23:11
    lober
    Poziom 9  

Tak po zgłębieniu internetów pozostały mi takie wybory
    LG 50LF652V
    Philips 50PHH6510
    Panasonic TX-50CS630E
    Samsung 50H6400

Co z tego wybrać? Philips niestety na ostatnim miejscu przez problemy zgłaszane przez użytkowników w Polsce i na świecie, do których udało mi się dotrzeć.

• #45 25 Lis 2015 23:48
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

W Holandii może są inne telewizory niż u nas.
    Wybór należy do Ciebie.
    Z tych co podałeś - co do jakości obrazu nikt nie mówi źle o Philipsie.
    Co do obsługi, wszystko zależy jakie wtyczki są montowane.
    Ale nic na siłę.

Z tych co podałeś wybrałbym jeszcze Samsunga 50 H6499 i Sony 50W755.

• #46 26 Lis 2015 00:08
    lober
    Poziom 9  

Jeżeli chodzi o Philipsa, to nie mam żadnych zastrzeżeń co do obrazu, może pomijając nierówne podświetlenie o którym gdzieś wyczytałem, ale przeraża mnie ten problem z oprogramowaniem, dalej jednak biorę go pod uwagę, Chodzi o samsunga 50H6400? sony odrzucam ze względu na brak 3D. Powiedz mi proszę, o co dokładniej chodzi z tym philipsem, jeżeli nie instalowałbym żadnych programów to będzie ok, jeszcze dowiedziałem się, że ten TV nie za bardzo współgra z formatem NTFS, jeżeli ma się pliki w tym formacie to rozjeżdża się dźwięk z obrazem.. LOCOLOCO wiesz może coś więcej o TV Panasonica? zwłaszcza model TX-50CS630E? Odnośnie samsunga to słyszałem, że pojawiają się czasem martwe piksele.

Dodano po 2 [minuty]:

jeszcze z samsungów wpadł mi model UE50J6200, warty uwagi, czy H6400 lepszy?

• #47 26 Lis 2015 00:11
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Szczerze to ja rzadko korzystam z aplikacji. Jeśli korzystam to po miracast.
    Odpalam aplikację w smartfonie i jednym palcem przesyłam na telewizor.
    Telewizor działa jako monitor i nic się nie wiesza, nigdy.
    A aplikacji z poziomu google play mam 900.000
    Panasonic ma problemy z podświetleniem i kolorami.
    W Samsunga po roku jest problem :
    http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/116935-gwarancja-samsunga-uwaga.html
    O martwych pikselach nie słyszałem.

Sprawdź proszę jeszcze Sony.

• #48 26 Lis 2015 00:16
    lober
    Poziom 9  

A co konkretnie z sonego? Jak wypada obraz u Sonego lepiej/gorzej?

• #49 26 Lis 2015 01:09
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Sony 50w755 jest bardzo dobry w klasie.

• #50 26 Lis 2015 08:53
    lober
    Poziom 9  

Fajny ten sony, ale głośniki widze ma słabsze, bo 16W (2x8) i chyba z tego co widzę nie ma 3D. Powiedz mi proszę jak jakość obrazu, w stosunku do philipsa, LG, Samsunga, Panasonica jak wypada na ich tle, gdybyś mógł mi tak je zestawić od najlepszego obrazu do najgorszego, to byłbym wdzięczny bardzo :)

• #51 26 Lis 2015 12:20
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Taniej jest Philips.
    Mam Philipsa w domu i jestem bardzo zadowolony.

Z tych co teraz to Sony zagra najlepiej . A 3D i tak jest w odwrocie !

• #52 26 Lis 2015 12:38
    lober
    Poziom 9  

Czyli Philips i Sony mają najlepszy obraz, dzisiaj porównam sobie jeszcze z LG w sklepie.

• #53 27 Lis 2015 01:15
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Na sklepie jest ciężko porównać telewizory bo w domu masz sygnał dedykowany i przeważnie zupełnie inne oświetlenie.