Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

neostrada - utrata gubienie pakietów, ping ok, prędkość ok

procsa 26 Paź 2015 22:00 1383 14
  • #1 26 Paź 2015 22:00
    procsa
    Poziom 21  

Witam, mam trochę dziwny problem posiadam neostrade 20Mbs, jak na moje oko parametry linii wzorowe, prędkosć na róznych testach pełne 20Mbs, ping 25-30, obecnie pracuje na netgear dgn2200, wcześniej był ZTE ZXV10 W300 i pentagram cerberus, ale na tych dwóch ostatnich kiedyś co jakiś czas zrywało połączenie, więc kupiłem netgear, później poprawiłem linię w domu i teraz na każdym jest ok, ale od pewnego momentu połączenie gubi pakiety, czasami kiedy zresetuje router przez jakiś czas (10min, godzina, max jeden dzień) jest OK, ale rzadko jest OK, dzwoniłem do oragne awarię zgłoszono po kilku dniach przychodzi informacja że usterkę naprawiono ale żadnych zmian i tak już 3-4 razy...

Często gram w csgo, i przeważnie wtedy loss oscyluje 10-20, są tylko nie liczne momenty, przeważnie po resecie routera, że loss jest 0 i wtedy idzie normalnie grać, aż do momentu zmiany serwera chodź nie zawsze i mogę dalej normalnie grać, w momencie kiedy występuje utrata pakietów ping jest wyższy o ok 10-20, ale nie więcej. Raz , ale to tylko raz miałem sytuację, że podczas grania nagle loss samo spadło do 0. Po wielu testach odrzuciłem możliwość problemów po stronie serwerów gry.

Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Parametry linii zte:

Parametry linii netgear:

Czy jak gubi pakiety nie powinny być problemy z prędkością, oraz pingiem ?

0 14
  • #2 26 Paź 2015 22:27
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Pakiety ping mają bardzo niski priorytet w routerach,
    "jak nie ma nic do roboty (nic nie rutuje) to moge obsłużyć pakiety ping" - tak myśli router.

0
  • #3 27 Paź 2015 10:23
    procsa
    Poziom 21  

bogiebog napisał:
    Pakiety ping mają bardzo niski priorytet w routerach,
    "jak nie ma nic do roboty (nic nie rutuje) to moge obsłużyć pakiety ping" - tak myśli router.

OK, mam rozumieć że tyczy się to mojego pingowania przez program winMRT , oraz "routerów" ,które są za moim routerem , czy jak ?

pingowanie pingowaniem, a co z utratą pakietów w grze ? Przeważnie są gubione, ale są momenty, że wszystko działa jak igła ?

0
  • #4 27 Paź 2015 11:09
    bogiebog

Gra może generowac dużo _małych_ pakietów /sek, łącze neostrady ma ograniczone max pakiety/sek. To może być powodem gubienia pakietów.

0
  • #5 27 Paź 2015 12:15
    procsa
    Poziom 21  

Dzięki wielkie za zainteresowanie się tematem kolego bogiebog !

Rozumiem, w woli ścisłości i upewnienia się chodzi o pakiet (MTU?) ? Wiadomo, że w routerze czy systemie jest ograniczenie do 1492, lub 1500, w grze jest komenda "net_maxroutable" jej zakres to od 600 do 1200 , więc wynika z tego, że najniższy pakiet to 600, o ile w ogóle o to chodzi ?

Zgadza się gra działa na serwerach 64tick rate , więc musi być duża częstotliwość komunikacji, ale bardzo małe zużycie łącza z tego co zaobserwowałem pobierane dane do 100Kbs i wysyłane do 50Kbs max.

Rozumiem też, że neostrada może mieć takie ograniczenie jak piszesz, tylko nie rozumiem już sytuacji w której raz to występuje a innym razem nie, mało tego ma to związek z resetowaniem połączenia modemu z centralką, co może być tego przyczyną, jakieś ustawienia na centralce ? Jeżeli tak to o co cisnąć techników ? I czy to w 100% problem z dostawcą internetu a nie u mnie ?

0
  • #6 27 Paź 2015 12:33
    bogiebog

Jak ci sie router adsl resetuje to albo wymień router albo zgłaszaj do dostawcy.

Mam neostradę 20mbs z routerem comtrend, średnio raz dziennie zawiesza się i prędkośc wtedy 6kbs robi się.

0
  • #7 27 Paź 2015 12:49
    procsa
    Poziom 21  

Nie, nie o to chodzi, obecnie testowałem 3 routery, samoczynnie mi nie resetuje routera, pisałem, że kiedy występuje u mnie ta utrata pakietów, to resetuje ręcznie router i za którymś tam resetem okazuje się, że nie ma utraty pakietów.

0
  • #8 27 Paź 2015 15:58
    bogiebog

Jak łacze przekracza max przepustowość to będzie gubienie pakietów.

0
  • #9 27 Paź 2015 17:04
    procsa
    Poziom 21  

Ok, a czy np. kiedy tylko przez chwile zostanie przekroczona przepustowość, to jest coś takiego, że od tego momentu może cały czas gubić pakiety bez względu jak duże i jaka ich ilość ? Chodzi mi o to czy może się coś na centrali "przełącza" jakiś tryb awaryjny czy coś, że od tego momentu dzieją się takie cuda, aż do czasu któregoś tam restartu połączenia adsl ?

0
  • #10 27 Paź 2015 17:37
    bogiebog

bogiebog napisał:
    Mam neostradę 20mbs z routerem comtrend, średnio raz dziennie zawiesza się i prędkośc wtedy 6kbs robi się.

6kbs robi sie dopóki nie zrestartuję routera.

To nie jest normalny objaw, tak nie powinno być, błąd oprogramowanie w routerze (comtrend ma problemy na ADSL 20mbs, dobrze pracuje na VDSL)

0
  • #11 27 Paź 2015 19:47
    procsa
    Poziom 21  

Czy np. ograniczenie przepustowości na routerze mogło by coś pomóc ? U mnie prędkość nie zwalnia tylko coś się z pakietami nie tak dzieje.

0
  • #12 27 Paź 2015 19:49
    bogiebog

Ogranicznie nie, ale ograniczenia z priorytetami ruchu - tak.

0
  • #13 27 Paź 2015 20:07
    procsa
    Poziom 21  

Próbowałem różnych ustawień QoS na tym DGN2200 , ale żadne kombinacje nie dają pomyślnego rezultatu...dlatego myślę czy nie kupić innego routera, ale czy to ma sens ?

Może znasz jakąś stronę, poradnik cokolwiek odnośnie modelowania ruchu, priorytety ruchu itp. np. pod katem gier czy coś takiego ?

I ostatnia sprawa, jest w ogóle sens truć tyłek tepsie ? Czy mogą cokolwiek zrobić po swojej stronie ?

0
  • Pomocny post
    #14 27 Paź 2015 20:28
    bogiebog

google bandwidth control ddwrt
    google bandwidth control mikrotik

Najpierw spróbuj coś zrobić po swojej stronie.

0
  • #15 04 Lis 2015 13:08
    procsa
    Poziom 21  

Sprawa się wyjaśniła, pomijając pingowanie do wp.pl, oraz tak jak kolega bogiebog napisał odnośnie niskiego priorytetu w routerach, problem u mnie i jak się okazuje nie tylko u mnie dotyczy gubienia pakietów podczas grania w różne gry na określonych serwerach, oraz korzystanie ze spotify.

Problemem jest Szwecki operator telia.net z którego usług korzysta Orange i podobno UPC.

p.s. jeżeli ktoś ma problemy z oficjalnymi mm cs:go mam pewne rozwiązanie :

U mnie pomaga (co jest dziwne) reset routera w pewnym momencie...jak na razie w 9 przypadkach na 10 prób, zakończyło się to sukcesem, czyli brak utraty pakietów podczas oficjalnego mm cs:go... a dokładniej, jak już zaakceptujesz mecz, połączysz się z serwerem i wyjdź z niego, ale nie wyłączaj gry, zresetuj router, nic więcej w tym momencie nie włączaj, żadnych stron itp., włącz konsolę i czekaj na "steam logon =1", następnie dołącz do meczu. (warto tez w oknie gry w tej niby przeglądarce nacisnąć X aby nie ładowała się ta strona cs:go)

Ja po pierwszym połączeniu mam od 10% do 20% loss, po wyjściu , resecie i ponownym dołączeniu mam 0% loss i nie ma lagów...

Jeżeli ktoś to przetestuje i zadziała niech da znać, ale nie poddawać się przy 1 próbie :)

1