Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy da się stworzyc serwer wirtualnego ADSL ?

26 Paź 2015 22:08 660 7
  • Poziom 15  
    Witam interesowalo by mnie czy majac modem Gpon + switch + router tp lin wr8401 i komputer da rade stworzyc serwer wirtualnego ADSL . Chodzi mi o to czy majac np karte sieciowa z modemem starego lacza gdzie logowalo soe po ppp/ppp do sieci czy da sie zrobic serwer na Pc i by internet z Ethernet wysylac na modem i by laczac z roiterem przez Adsl i tworzac wirtualne konto pppoe dalo sie na routerze Adsl odboerac internet po rj42 nie interesuje mnie wykorzystanie swicza w roiterze adsl jako Ap interesuje mjie konkretnie emulacja ADSL
  • Specjalista Sieci, Internet
    Ktoś kuma o co autorowi chodzi ?
    Napisz to inaczej, nalepiej inaczej na 3 różne sposoby bo czuję że masz telent do gmatwania, i wrzuć jakiś schemat.
  • Poziom 15  
    Chodzi o to ze majac w domu siec tz -> Gpon -> switch -> tp link wr 8401n i dostalem router pod adsl i chodzi mi o to czy z komputera majac karte sieciowa pod pci tz modem ktory odboeral kiedys po lini telefonicznej po zalogowaniu sie jako ppp alho czy wykozystujac jakas inna sieciowke mozna na komputerze stworzyc wirtualny serwer Adsl by zmienic polaczenie ethernet w adsl by odebral to router po Adsl i przekonwertwoal spowrotem w ethernet
    sewek1000 napisał:
    czy z komputera majac karte sieciowa pod pci tz modem

To raczej nie jest technologia ADSL tylko stary modem 56k.
    Podaj model karty.

modem 56k potrzebuje sieci telefonicznej + centrala aby wydzwonić docelowy numer, po drugiej stronie może być serwer z karta serial 56k. Modem się dogadują i jedna ze stron może być serwerem i udostępniać neta.
  • Poziom 15  
    Tak o taka karte mi chodzi a i czy w domowych warunkach da sie stworzyc siec ADSL ?? Bo chodzilo mi raczej o udostepnienie woekszej predkosci niz kilka kilo na sekunde tym bardziej ze mam na swiatlowodzie 60 mb/s a potrzrbuje tego do celow naukowych i edukacyjnych na codzien tworze sieci wifi i lokalne ale po dsl i zaciekawil mnie temat sieci ADSL
    Nadal nie rozumiem po co, ale da się

PBX (centralka), trochę kabli telefonicznych, myśle że dial-in PPP serwer pod linux-em.

Dodano po 3 [minuty]:

Udostępnianie neta za pomocą 56k to jak sprzedawanie własnych produktów rolnych z farmy 300ha na targu w najbliższym miasteczku.
    Da się ? dal, ale jaki to ma sens ?

Dzisiaj są serwery PPP over ethernet, po kiego grzyba mieszasz do tego 56k czy adsl ???
  • Poziom 15  
    chodzi mi o to bardziej że chciał bym zbudować sieć konwertując sygnał Ethernet ze światłowodu na Adsl/Adsl2 i w sumie tylko taki to ma sęs by to zrobić by działało i nauczyć się :)

Dodano po 7 [minuty]:

a propo PPPoE to tez mi chodzilo by utworzyn np . Klienta tz moj router i np ustawic mu pppoe.12345 i haslo 12345 i gdy podepne pod centralke router z adsl2 i wpisze mu w configu sieci dane mojego klienta tz pppoe.12345 has;p 12345 to router otrzyma internet z predkoscia jaka ustala mu host w tym wypadku centralka
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Kolego mieszasz naraz 3 sprawy.
    Modem ADSL
    Modem 54k
    Uwierzytelnianie PPP przez ethernet

O co Ci chodzi?

1. Są modemy ( mediakonwertert) które możesz łączyć po G.SHDSL lub VDSL wykorzystując s
    krętkę komputerową.
    2.
    bogiebog napisał:
    PBX (centralka), trochę kabli telefonicznych, myśle że dial-in PPP serwer pod linux-em.

3. Postaw serwer PPPoE czy jakiś inny który będzie wymagał logowania do połączenia.

sewek1000 napisał:
    gdy podepne pod centralke router z adsl2

Tego raczej nie zrobisz w domowych warunkach, bo potrzebował byś karty ADSL, takiej jaka znajduje się w szafach onu.

Widzę że chcesz się bawić w operatora i "przyznawać" prędkości synchronizacji po połączeniu.

Niestety to nie login określa prędkość synchronizacji tylko odpowiednie wykreowanie portu na karcie w centrali. Na loginie możesz jedynie ograniczyć prędkość przesyłania danych. Tak jak masz to pewnie zrobione u siebie na światłowodzie.