Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson DX4000 reset pampersa.

26 Paź 2015 23:12 1140 6
  • Poziom 7  
    Witam. Zdając sobie sprawę, że już kiedyś był podobny temat i z racji na to, że problemu nie rozwiązano pytam o sposób zresetowania stanu owego "pampera". Jakim programem? SSC obsługuje większość, ale akurat tego dziadostwa nie. Wprawdzie na zagranicznych stronach są jakieś programy ale płatne i po przewalutowaniu warte więcej niż drukarka... Objaw to oczywiście komunikat "Wymagany serwis. Okres eksploatacji części wewnątrz drukarki dobiegł końca.. itp." A na samej drukarce lampki stanu papieru i tuszu świecą ciągłym, czerwonym światłem, natomiast wszystkie pozostałe mrugają na zielono..
    Pozdrawiam serdecznie.
  • Poziom 7  
    Przepraszam, że ponawiam post, ale czy ktoś zna rozwiązanie problemu?
  • Spec od drukarek
    Spróbuj z Wicreset - pisano już o nim na tym forum.
  • Poziom 7  
    Dziękuję za zainteresowanie tematem. Pisałem wcześniej o sensie płatnych programów:)
    Jednak zaczynam sobie zdawać sprawę, że nic już nie wykombinuję i chyba kupię klucz do WIC Reset. Wprawdzie istota tematu dotyczyła zrobienia tego za darmo, ale trudno...
    Pozdrawiam.
  • Poziom 7  
    Tylko opcja resetu jest płatna. Doszedł mi też dodatkowy problem-otóż chcąc rozwiązać problem kombinowałem z różnymi programami i najprawdopodobniej programem SSC zmieniłem coś w sofcie drukarki... teraz komputer jak i WICReset widzą drukarkę jako CX4000 a nie DX4000, a program sterownika pokazuje "Urządzenie inne niż określone". Podejrzewam, że stało się to gdy z braku swojego modelu w SSC wybrałem jakiś inny, podobny-chyba CX3900 a potem kliknąłem w owym SSC opcję "Soft reset" czy podobną....
  • Poziom 7  
    Witam ponownie. Czy dałoby radę naprawić problem tym, że ktoś (posiadający DX4000) sczytałby mi poprzez WIC Reset zawartość swojego EEPROMu (ta opcja jest darmowa) a ja ów Wic'em wgrałbym ten czyjś eep na swoją drukarkę?
    Mógłby ktoś dla mnie skopiować ten plik i wysłać?