Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pytanie o wybór inwertera on-grid: 2 MPPT + UPS

voorjaarman 27 Oct 2015 11:54 2379 4
    voorjaarman
    Level 2  
    Witam,

Posiadam 10 paneli PV REC245PE.
    Planuję je umieścić na dachu z lukarnami jak na poniższym rysunku. Dach dwuspadowy zorientowany wschód-zachód.

Pytanie o wybór inwertera on-grid: 2 MPPT + UPS

Domek na pograniczu cywilizacji więc po burzy zdarzają się blackouty. Dlatego UPS.
    Bez możliwości montażu na działce więc pozostaje dach dwuspadowy. Dlatego 2xMPPT.

Czy mogę użyć jednego inwertera? Jakie są opcje żeby to włączyć ongrid i korzystać z dobrodziejstw solar power w dzień a jednocześnie ratować się UPS w nocy.

Dziękuję z góry za wszelkie sugestie.
    prose
    Level 35  
    Musiał byś użyć inwertera hybrydowego z dwoma wejściami MPPT.
    marcinbbb
    Level 26  
    Dokładnie inwerter hybrydowy jednak ich cena jest dość znaczna mniej więcej należy liczyć x2. Więc może iść w ongdid`a ale w zapasie mieć agregat prądotwórczy.
    voorjaarman
    Level 2  
    Dziękuję za pierwszą odpowiedź.
    W sumie to wiedziałem że chodzi o użycie inwertera hybrydowego z dwoma wejściami MPPT.

Moja znajomość tematu nie pozwala mi jednak odpowiedzieć na dwa zasadnicze pytania: czy takie urządzenia (2MPPT i UPS w jednym pudełku) istnieją i czy na takie rozwiązanie mnie będzie stać (2-4K PLN) :-)

Kolejnym wątkiem jaki chciałbym poruszyć, jest możliwość wykonania instalacji która by ładowała akumulatory z paneli na bazie kontrolera ładowania (poprzez inverter on grid) oraz automatycznie włączała przetwornicę przy braku napięcia w sieci. Czy ktokolwiek wykonał taką instalację? Jeżeli tak będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki jak to uczynić i jakich podzespołów użyć.
    prose
    Level 35  
    voorjaarman wrote:
    Moja znajomość tematu nie pozwala mi jednak odpowiedzieć na dwa zasadnicze pytania: czy takie urządzenia (2MPPT i UPS w jednym pudełku) istnieją i czy na takie rozwiązanie mnie będzie stać (2-4K PLN)
    To jest minimum .do inwertera hybrydy podłączasz aku i masz UPS nic nie kombinujesz masz automat.