Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podgrzewacz el. wody zamiast gazu

lukasz3k_89 27 Paź 2015 13:50 429 4
  • #1 27 Paź 2015 13:50
    lukasz3k_89
    Poziom 1  

Witam,

Mam pytanie czy warto zainstalować elektryczny podgrzewacz wody tylko przy zlewozmywaku w kuchni. W łazience mam kocioł gazowy dwufunkcyjny i w kuchni po odkręceniu ciepłej wody zanim kocioł się odpali, zanim zacznie grzać i zanim ciepła woda zleci do kuchni (ok. 6metrów) to troche tej wody zmarnuje. Zastanawiałem sie czy nie sprobować przerobić instalacji przy zlewozmywaku. Czy byłoby to opłacalne po jakimś czasie? nadmieniam że m3 wody ze ściekami w moim mieście wynosi 15zł

ewentualnie prosiłbym o polecenie (marka,typ ) takiego podgrzewacza

0 4
  • #2 27 Paź 2015 14:20
    stanislaw1954
    Poziom 40  

Oczywiście,na wodzie(koszt) trochę zyskasz, ale jeśli szukasz oszczędności to policz ile wody w miesiącu zużyjesz na celowe "upuszczenie", zanim dopłynie ciepła woda, a ile będzie kosztowało zamontowanie + kupno podgrzewacza elektrycznego.

0
  • #4 28 Paź 2015 22:01
    Zbigniew Rusek
    Poziom 33  

Dojdzie koszt energii elektrycznej do podgrzewania wody w kuchni. Nadmierne oszczędzanie wody nie jest też zbyt dobre, gdyż prowadzi do częstszych awarii kanalizacyjnych (zapychanie odpływów). Na moim osiedlu, odkąd ludzie zaczęli oszczędzać wodę, często przyjeżdża pogotowie kanalizacyjne do przepychania ... pionów od kibli (oszczędność wody "toaletowej").

1
  • #5 28 Paź 2015 22:51
    omen600606
    Poziom 15  

Zbigniew Rusek napisał:
    Dojdzie koszt energii elektrycznej do podgrzewania wody w kuchni. Nadmierne oszczędzanie wody nie jest też zbyt dobre, gdyż prowadzi do częstszych awarii kanalizacyjnych (zapychanie odpływów). Na moim osiedlu, odkąd ludzie zaczęli oszczędzać wodę, często przyjeżdża pogotowie kanalizacyjne do przepychania ... pionów od kibli (oszczędność wody "toaletowej").

Dokładnie tak jest! Niektórzy spłukują używaną wodą z wanny za pomocą garnka - to nie wytwarza wystarczającego podciśnienia aby przepchnąć choćby papier toaletowy.

Co do zapytania to wg mnie jest to mało opłacalne - sam nad tym kombinowałem ale zrezygnowałem z pomysłu. 6 metrów to wcale nie tak daleko. Gdybyś miał powyżej 15 metrów to wtedy byłby już jakiś sens. Pomyśl ewentualnie nad pompą cyrkulacyjną ale czy da Ci to oszczędności to wątpię.

0