Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE55ES6100 - poziome białe linie na całej długości ekranu

27 Paź 2015 14:28 4128 19
  • Poziom 5  
    Witam,

mam problem z wyświetlaniem obrazu w Samsungu UE55ES6100. Na całej szerokości ekranu w miejscach gdzie jest obraz, od momentu włączenia tv, stopniowo podświetla się kilka linii aż do osiągnięcia całkowitej bieli. Wygaszenie ekranu w niektórych miejscach (np. włączenie okna dialogowego, bez ruchomego obrazu), powoduje powolne wygaszanie tylko fragmentów tych linii aż do czerni. Biała linia występuje nadal wszędzie pod obrazem, który wyświetla treść.

Telewizor rozebrany, nie widać nadpaleń, taśmy podociskane, tv nie miało kontaktu z wilgocią. Co może być przyczyną?
  • Poziom 43  
    Skoro rozebrany, to gdzie informacja, co jest w nim w środku?
  • Spec od monitorów
    Ponieważ to model z 2012r. czas , aby matryca poszła w "niebyt".
    Tutaj jak kiedyś pisałem opisano te modele Link
    Porównaj swoja matrycę z tymi co tam opisano... 1920x1080, 200 Hz, 3D,
    Może LTJ550HW08-V / LTJ550HW08-H lub jej podobne LTJ550HQ05 .???

Link_zmiany ceny matrycy
  • Poziom 5  
    Witam ponownie,

w telewizorze powyżej, uszkodzeniu uległa również logika, model BN41-01789 (dołączam zdjęcia). Jeden z procesorów - ten zakryty - pracuje, natomiast dolny AMLCD jest kompletnie martwy. Wszystkie testpointy napięciowe od dolnego układu mają złe wartości: 12v=0v, 3,3v=0,5v i 1,8v=0,5v. Pytanie brzmi - czy jest możliwość zdobycia/wypożyczenia gdziekolwiek całego układu logiki, żeby podstawić i ostatecznie wykluczyć czy przyczyną pasków na ekranie BYŁA uszkodzona matryca czy jednak ten układ?

Czy można taki układ wypożyczyć gdzieś w serwisie za kaucją? Ewentualnie gdzie można kupić go najtaniej - nawet używany, byleby sprawdzić efekt?
  • Poziom 20  
    Witam.
    Podaj wreszcie symbol swojej matrycy.
    Wymieniałem niedawno nowy taki sam T-con znajomemu.
    Kupił on sam, nie wiem gdzie, ale zapłacił dużo kasy. Coś mówił, że kosztował go 350zł. Kupił go sam, jeszcze wcześniej na własna rękę, a w starym jak się okazało przegrzany był tranzystor QD6 FCX591A, który podaje nap. VON na matrycę. Matryca okazała się uszkodzona, ale ją uzdrowiłem, i telewizor pracuje dobrze.
    Stary T-con z tym przegrzanym QD6 jest u tego znajomego.
  • Poziom 5  
    Jeśli istnieje taka możliwość to bardzo proszę o podpowiedź dotyczącą gdzie znajduje się numer modelu matrycy - naklejek z numerami jest całe mnóstwo i nie chciałbym popełnić błędu podając nie to co trzeba.
  • Poziom 20  
    Witam.
    Po zdjęciu tylnej, nawet tej mniejszej pokrywy , powinno być widać białą naklejkę na blasze. Jest ona na tyle duża, że nie sposób jej nie zauważyć.
    Tam będzie symbol matrycy. Powinien on przy matrycy Samsunga zaczynać się tak.
    LTJ550.......

Pozdrawiam.
  • Poziom 5  
    Model matrycy to LTJ550HW08-C.
  • Spec od monitorów
    Uszkodzenie (na T-con) zbliżone do opisywanego przez kol. Andrzej4567

Lub nie można wykluczyć matrycy

kurs był 1$=ok. 14грн
  • Poziom 5  
    Pozostały obraz jest ok i nie ma żadnych przekłamań - tak jak pokazywałem na zdjęciach, nawet jeśli włączę ciemne tło i widoczne są pojedyncze elementy interfejsu użytkownika to białe paski pojawiają się tylko pod nimi. Tam gdzie w pionie wyświetlany jest ciemny obraz, to w poziomie na tej szerokości paski znikają. Druga sprawa to to, że odpięcie jednej połowy ekranu i włączenie telewizora skutkowało pojawieniem się czarnych pasków w tym miejscu, ale też losowo na innych wysokościach. Po spięciu dwóch połówek z powrotem - pojawiały się tylko te białe paski, a reszta czarnych losowych pasków znikała.

Mam też pytanie - jak z technicznego punktu widzenia wygląda "naprawa" samej matrycy? Przecież jedyne pozostałe elementy w kolo matrycy to taśmy sygnałowe, które wydają sie wchodzić bezpośrednio pod szkło?
  • Poziom 20  
    Witam.
    Na podstawie ciemnego tła trudno stwierdzić czy obraz jest OK.
    Niech kolega włączy go na wyszukanym jakimś kanale.
    Parametry obrazu, takie jak jasność, kontrast, nasycenie kolorów ustawić na przykład na 50% i zobaczyć, czy jest w miarę normalny prawidłowy obraz.
    Następnie zobaczyć, czy przy regulacji tych parametrów w dół i górę obraz się
    prawidłowo zmienia.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 5  
    Sprawdzę jak tylko będę mieć T-cona :D a tak przy okazji, wysłałem do Pana pytanie w PW.
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    paski u dołu i obraz spowolniony zaciemniony czy to wina t-con?

Nie.
    Wina matrycy

p.s
    :idea:
    Cytat:
    poziome białe linie na całej długości ekranu

Zazwyczaj w 90% to wina matrycy
    - np. Link
  • Poziom 11  
    lisek napisał:
    Cytat:
    paski u dołu i obraz spowolniony zaciemniony czy to wina t-con?

Nie.
    Wina matrycy

p.s
    :idea:
    Cytat:
    poziome białe linie na całej długości ekranu

Zazwyczaj w 90% to wina matrycy
    - np. Link

Dziękuję za odpowiedz wiele razy korzystałem z twoich porad na forum i szanuje twoje zdanie ;)
    sprawdzę jeszcze model matrycy i połączenia na szkle bo tv działał i zdechł później znów u mnie z tydzień działał normalnie z mało widocznym pasem lekko jaśniejszym i znów się spierdzielił tak ze możliwe ze się cos da z nim zrobić a jak nie to na części pójdzie.
    Gdzieś widziałem ze można zadrutować połączyć drutem driver, może tutaj tez się da .
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    zadrutować połączyć drutem driver, może tutaj tez się da .

jeden z kol. (andrzej..) pisał ,że mozna z " pozytywnym efektem"

p.s
    Może z "odłączeniem" STVP / CKVB1 / ... /CKV1...
    * może wszystkie SKV
    * popatrz na Link/ oraz wybiórcze linki z prawej strony
  • Poziom 11  
    Witam dopiero znalazłem czas i miejsce na wyjecie matrycy i jeden driver wierszy spalony, aż się wtopił w ramkę tak ze to była wina matrycy dziękuję za pomoc i pozdrawiam.