Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HYUNDAI Image Quest V770 problem z jasnoscia i kolorami.

kleik 09 Jun 2005 00:35 2444 7
 • #1
  kleik
  Level 10  
  Posiadam w uzytkowaniu monitor HYUNDAI Image Quest V770, uzytkuje go juz ponad 2 lata. Ostatnio przez przypadek musialem zrestartowac cale menu monitora czyli kolory, wyglad itd itp. Ustawilem juz go na calym ekranie tylko mam jeden glowny problem z kolorami i tym ze jest cholernie jasno. Jak wlaczam komputer to zamiast czarnego tla mam ciemnobordowe, chodzi mi o podanie liczb , znajduje sie to w menu w monitorze w dziale Color Control i mam problemy z ustawieniem poprawnym, gdyz sa do wyboru 3 kolory: i tak raz mam zbyt czerwony, raz zbyt zielony czy niebieski. najlepiej jakbym mial ustawienia fabryczne ale nie wiem jak je zdobyc. Prosze o pomoc w tym Color Control lub jak wlaczyc z powrotem optymalne ustawienia monitora. Posiadam HYUNDAI Image Quest V770.
 • #2
  mipix
  Level 36  
  Spróbuj zrobić tak:
  wyświetl sobie jakiś obraz testowy w B/W a następnie w opcjach zmian kolorów w monitorze reguluj tak zby widoczy obraz był dokładnie szary, nie może mieć przebarwień RGB. W ten sposób ustawisz odpowiednie nasycenie poszczególnych kolorów.
  P.s. zwykle ustawienie wszystkich parametrów na jednakową wartość daje optymalny efekt.
 • #3
  Connor MacLeod
  Monitors specialist
  Z ostatnim stwierdzeniem się nie zgodzę. Temperatura kolorów wyglada tak, że jeśli ją przedstawimy za pomocą liczb i równań to w ustawieniach B>G>R. Równość ustawień nie występuje.
  Natomiast co się tyczy nasycenia czerni kolorem czerwonym. Jeśli na PK nie ma peerków do regulacji to w menu serwisowym trzeba poszukjać opcji CutOff lub podobnej i wtedy wyregulować czerń.
 • #4
  kleik
  Level 10  
  Panowie jaśniej czy można by bo ja jestem zakrecony. Co to jest B\W, PK i jak wlacza sie menu serwisowe
 • #5
  mipix
  Level 36  
  B/W - Black/White (czarno biały)
  PK - Płyta Kineksopu
  Menu serwisowe, to to samo w którym zresetowałeś ustawienia i to samo w którym masz możliwość ustawienia nasycenia poszczególnych kolorów RGB

  Connor MacLeod :arrow: Masz racje, ale nie każdy monitor ma możliwośc ustawienia temperatury kolorów
 • #6
  kleik
  Level 10  
  powiedzmy ze kolory juz ok tylko ze mi sie cos zrabalo w momencie kiedy komputer byl wylaczony, musialem zresetowac to podczas jak kopmuter byl wylaczony i chyba to cos wlaczylem i wtedy sie zrabalo: EEPROM INIT. Cos takiego wlaczylem a potem wylaczylem. i teraz nie wiem wiec kolory swoja droga ale co z ta jasnoscia i ta czerwienia zamiast czerni. To jest mój głowny problem. Pomocy

  Dodano po 1 [minuty]:

  i jeszcze ja nie moge ustawic B\W bo nie mam takiej opcji, chyba ze kontrast ale to nic nie daje.

  Dodano po 2 [minuty]:

  a w menu zwyklym do ustawiania obrazow i kolorow i nie mam opcji CutOff

  Dodano po 2 [godziny] 32 [minuty]:

  Panowie moge to inaczej rozwinac
  teraz kolory mam juz ok tylko ze jest taki problem. Jak sie komp laduje to pokazuje sie takie czarne tlo tam takie biale napisy iii tutaj ja mam ciemnobordowe tlo i tak samo mam w grach. Chodzi mi o to ze jak mam windows to jest on polozony tak jkaby na karte ciemnobordowej i w tym ma problem jak zmienic na czarny. Prosze o pomoc!
 • Helpful post
  #7
  radoslaw13
  Monitors specialist
  Z regulacją kolorów nie jest tak prosto. Trzeba wyregulować balans bieli statyczny i dynamiczny. Statyczny reguluje się na czarnym tle a dynamiczny na białym.
  Przytrzymaj klawisz MENU i włącz monitor, wejdziesz w tryb serwisowy. W ikonce "kolory" pojawi się opcja cutoff zamiast user. Cutoff służy do regulacji balansu statycznego. Włącz czarne tło np w nokiatest i wyreguluj aby to tło było czarne bez żadnych odcieni innych kolorów. Unikaj regulacji koloru zielonego "G", bardzo wpływa na poziom jasności. Przez co czerń możesz miec bardzo jasną lub zbyt ciemną. Do regulacji najlepszy jest analizator koloru ale jest zbyt drogi i niewiele serwisów go posiada. Gdybyś miał problem z regulacją balansu statycznego na czarnym obrazie to możesz włączyć "odcienie szarości", jest coś takiego w większości testów. Pamiętaj jednak że masz zwracać uwagę na odcienie najciemniejsze.
  Gdy już ustawisz statyczy przejdź do redulacji dynamicznego. Ikonka "9300" i "6500" w menu kolory. Ustaw białą planszę lub odcienie szarości i reguluj tak aby kolor biały był czysto biały. Kolor 9300 ma być trochę zimniejszy od 6500. Regulacja koloru G wpływa równiez na max kontrast.
 • #8
  kleik
  Level 10  
  ok dzieki radoslaw13 pomogles bardzo.