Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak zabezpieczyć modem ADSL routera od burzy

Tomek665 09 Cze 2005 00:36 2031 4
  • #1 09 Cze 2005 00:36
    Tomek665
    Poziom 28  

czytałem wiele o lanprotectorach ale mam większy problem ze skutkami pioruna atakującymi przepięciami od stromy linii telefonicznej. W zeszłym roku padł nie tylko router ale i dwa telefony, w tym roku tylko modem w routerze . Mieszkam na wsi sieć tel. napowietrzna, co centrali jakieś 10 Km co dodatkowo zwiększa obszar zagrożenia. Jeśli ktoś zna jakiś opis
    zabezpieczenia albo wie gdzie takowego szukać to byłbym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam .

0 4
  • #2 09 Cze 2005 01:05
    LEM
    Poziom 33  

Na przykład firma HSK produkuje tzw. "ADSL Protectory" Ewentualnie można też przyglądnąć się ofercie firmy APC w której można natrafić urządzenie "ProtectNet dla portu analogowej linii telefonicznej" (kod producenta PTEL2)/

0
  • #3 09 Cze 2005 23:25
    Tomek665
    Poziom 28  

dzięki sprawdziłem oferty ale gdyby ktoś miał schemat albo jakiś opis do samodzielnego wykonania to niech da znać- dzięx

0
  • #4 12 Lip 2005 23:25
    robt
    Poziom 13  

Nie uchroni Cię to od pioruna!!! Na burzę jedyna rada odłączyć modem ADSL od sieci 230V i sieci telefonicznej. A tak na marginesie to w jaki sposób masz internet w technologi ADSL jeżeli centrala jest 10km; trochę za daleko, wydaje mi się że w twojej miejscowości operator ma półkę ADSL.

0
  • #5 13 Lip 2005 11:08
    paawel
    Poziom 21  

Jeżeli sie mylę to proszę mnie uświadomić ale słyszałem o separatorach światłowodowych które montuje się właśnie w celu wyeliminowania przepięć w obwodzie lini telefonicznej. Pewnie takie urządzonko trochę kosztuje -ale jak się chce uchronić sprzęt to pewnie warto zainwestować.
    pozdr.

0
  Szukaj w 5mln produktów