Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co się dzieje z Forum Ekiert - Microchip?

zmyslonyy 27 Paź 2015 21:46 3378 3
  • #2 30 Paź 2015 17:47
    Seba_smd
    Poziom 15  

zmyslonyy napisał:
    Od pewnego czasu nie funkcjonuje polskojęzyczne forum Ekiert o mikrokontrolerach firmy Microchip. Czy ktoś może wie co się stało z nim? Czy jeszcze będzie czy ostatecznie zostało już zamknięte.

Raczej już nie będzie. Czemu to nie wiem szkoda.

0
  • #3 01 Lis 2015 10:48
    Jado_one
    Poziom 22  

Pewnie dlatego, że w Polsce jest stosunkowo małe zainteresowanie mikrokontrolerami firmy Microchip. Na forum mało (lub wcale) się działo, więc po co utrzymywać coś co jest martwe.

Inna sprawa, to to, że (jak mi się wydaje) generalnie zamiera ruch na forach - nie wiem z czym to jest związane - czy ludzie przerzucili się na media społecznościowe, czy też ta forma komunikacji się już przeżyła?

Podobnie nic się nie dzieje np. na forum Elektroniki Praktycznej - a przecież powinna istnieć potencjalnie spora grupa uczestników, rekrutująca się spośród kupujących EP.

Nawet tam gdzie ruch jeszcze jest stosunkowo duży, spadła jakość dyskusji - to już nie te dyskusje co kiedyś, gdzie włączało się dużo ludzi, a poziom zaawansowania był wysoki.

0
  • #4 01 Lis 2015 12:20
    michalko12
    Specjalista - Mikrokontrolery

Jado_one napisał:
    Nawet tam gdzie ruch jeszcze jest stosunkowo duży, spadła jakość dyskusji - to już nie te dyskusje co kiedyś, gdzie włączało się dużo ludzi, a poziom zaawansowania był wysoki.

Jak dla mnie to poziom problemów spadł. A przyczyny upatruje w takich przedsięwzięciach jak Arduino, stosowanie różnego rodzaju gotowców typu SPL gdzie ci zaawansowani userzy nie mają o czym dyskutować bo się nie angażują w takie projekty. Po drugie panuje zbyt duże lenistwo i ludzie o byle pierdołę pytają bo tak łatwiej. I chyba sporo osób zauważyło ze ta cała zaawansowana wiedza jest bardzo cenna jak na dzisiejsze czasy. Lepiej poświęcić czas na poglębianie jej niż myśleć nad czyimiś problememami.

A to taki przykład link tego o czym pisałem. Bezczelność!

2