Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy termostat PRODIGY TR 86 można użyć do pola elektrycznego kuchenki?

omen600606 27 Paź 2015 22:33 1002 8
  • #1 27 Paź 2015 22:33
    omen600606
    Poziom 15  

Witam. Dostałem płytę gazowo-elektryczną S.T.A.R. S.p.A. MODEL:PAPX631/A PL2 - pole elektryczne ma 1 palnik. Niestety bez pokrętła załączającego czyli termostatu gdyż podobno się rozpadł. Czy do obsługi takiego palnika elektrycznego mogę użyć termostatu prodigy/tr 86? Pisze że jest na 400V i 16A. Ten termostat wymontowałem ze starego kotła gazowego. Czy to bedzie działać poprawnie?

0 8
  • #2 28 Paź 2015 23:20
    omen600606
    Poziom 15  

Czy nikt nie może mi pomóc? Sprawa jest dosyć pilna anie chcę spalić tego termostatu.

0
  • #3 29 Paź 2015 07:49
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

omen600606 napisał:
    Dostałem płytę gazowo-elektryczną - pole elektryczne ma 1 palnik.

Marka, model, typ?

omen600606 napisał:
    Niestety bez pokrętła załączającego czyli termostatu

Termostat jest zwykle w urządzeniu, wystaje ośka, na niej założone jest pokrętło.
    U ciebie pokrętła czy termostatu brak?
    Ponadto kwestia tego czy to w ogóle termostat jest - w pewnej części kuchni płytka elektryczna ma tylko regulator mocy oparty o przełączanie spiral.

omen600606 napisał:
    Czy do obsługi takiego palnika elektrycznego mogę użyć termostatu prodigy/tr 86? Pisze że jest na 400V i 16A. Ten termostat wymontowałem ze starego kotła gazowego. Czy to bedzie działać poprawnie?

A jak wyglądają czujniki obu termostatów? Takie same są?
    Nadto zakres regulacji w kotle gazowym to jakieś 40 do 110 stopni, a w przypadku płytki elektrycznej temperatury o wiele wyższe...

0
  • #4 29 Paź 2015 11:24
    omen600606
    Poziom 15  

Nazwa kuchenki to S.P.A., Italy model pap x631/a
    W kuchence od palnika elektrycznego nie była ani pokrętła z termostatem ani okablowania. Poprzedni właściciel zdemontował to wszystko jak się to rozsypało. Jest tylko pole grzejne elektrycznej kuchenki.

Dodano po 2 [minuty]:

jdubowski napisał:

Nadto zakres regulacji w kotle gazowym to jakieś 40 do 110 stopni, a w przypadku płytki elektrycznej temperatury o wiele wyższe...

A nie da się tego jakoś obejść lub przestawić? Pytałem w kilku sklepach i nie posiadają termostatu do tego modelu kuchenki.

0
  • #5 29 Paź 2015 14:17
    jdubowski

omen600606 napisał:
    Nazwa kuchenki to S.P.A., Italy model pap x631/a

Nazwy producenta dalej nie mamy, S.P.A., Italy to tylko wiadomosć że wyprodukowała jakaś spółka akcyjna we Włoszech. Google nic nie wie o modelu.

omen600606 napisał:
    Jest tylko pole grzejne elektrycznej kuchenki.

Ile ma wyprowadzeń (nie liczac ochronnego)?

omen600606 napisał:
    A nie da się tego jakoś obejść lub przestawić?

Termostaty do kotła mają zazwyczaj inną budowę (kapilara). W kuchence termostat zazwyczaj jest podobny do żelazkowego.

omen600606 napisał:
    Pytałem w kilku sklepach i nie posiadają termostatu do tego modelu kuchenki.

Obawiam się że nie wiedzieli o co pytasz. Wstaw wyraźne zdjęcie tabliczki znamionowej.

0
  • #6 29 Paź 2015 22:05
    omen600606
    Poziom 15  

Nic innego tam nie widzę poza S.T.A.R. S.p.A. MODEL:PAPX631/A PL2

Czy termostat PRODIGY TR 86 można użyć do pola elektrycznego kuchenki? Czy termostat PRODIGY TR 86 można użyć do pola elektrycznego kuchenki?

Innej możliwości zrobienia foto nie mam. Mam nadzieje że widać coś tam.
    A grzałka od spodu wygląda tak:

Czy termostat PRODIGY TR 86 można użyć do pola elektrycznego kuchenki?

Dodano po 2 [godziny] 3 [minuty]:

Pytanie jest w takim razie takie. Podejrzewam że ten palnik ma kilka opcji wyboru mocy grzewczej - czyli potrzebny byłby 3 polowy wyłącznik. Teraz kwestia jaki najlepiej zakupić do tego palnika i jak to podłączyć? (gdzie jest neutralny na palniku) bo nie ma żadnego schematu :(

0
  • #7 30 Paź 2015 14:20
    omen600606
    Poziom 15  

Czy jest ktoś wstanie jeszcze coś doradzić poza kolegą jdubowski?

0
  • Pomocny post
    #8 30 Paź 2015 20:51
    jdubowski

omen600606 napisał:
    Nic innego tam nie widzę poza S.T.A.R. S.p.A. MODEL:PAPX631/A PL2

To zapewne jakiś garażowy producent.

omen600606 napisał:
    A grzałka od spodu wygląda tak:

Tam nie było termostatu, a tylko wielopozycyjny przełącznik.

omen600606 napisał:
    Podejrzewam że ten palnik ma kilka opcji wyboru mocy grzewczej - czyli potrzebny byłby 3 polowy wyłącznik. Teraz kwestia jaki najlepiej zakupić do tego palnika i jak to podłączyć? (gdzie jest neutralny na palniku) bo nie ma żadnego schematu

Zapewne słusznie podejrzewasz, a połączenia spiral w płytce rozpoznasz omomierzem, może sie okazać że uda sie zastosować klasyczny przełącznik PK-10 stosowany w polskich kuchenkach, schemat połączeń wzorowac możesz na zawartym w wątku https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1692855.html#8358436

0
  • #9 04 Gru 2015 19:33
    omen600606
    Poziom 15  

Trochę za duży ten wyłącznik, że musiałem wykroić płytę pod kuchenką ale najważniejsze że działa tak jak powinno :)
    Dzięki wielkie.

0
  Szukaj w 5mln produktów