Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Atari 2600 - Problem z padami do Atari 2600

porywacz_zwlok 28 Oct 2015 08:47 1596 9
    porywacz_zwlok
    Level 12  
    Witam.
    Wczoraj kupiłem okazyjnie (a może nie) Atari 2600 w wizualnym stanie perfekcyjnym. Maszynkę uruchomiłem i działa ona bez problemu a jedynie problem jest z padami. Otóż w jednym nie działa sterowanie góra i dół a drugim prawo i lewo. Rozkręciłem pada, wyczyściłem wszystko ale sytuacja nie poprawiła się i tutaj mam do was pytanie. Czy można od innych konsol lub starych ośmiobitowców (DB9) podłączyć inne joysticki lub pady? Czy ktoś posiada schemat połączeniowy takiego pada, by móc zweryfikować czy elektrycznie przewody są sprawne?

• Helpful post
    arnoldziq
    Moderator of Programming
    Proszę bardzo:
    porywacz_zwlok
    Level 12  
    To wersja z jednym przyciskiem. Ja mam dwa i jakieś dwa rezystorki w środku.
  • Helpful post
    arnoldziq
    Moderator of Programming
    Schemat złącza joystick-a w Atari wygląda tak :
    Co prawda nigdy nie miałem takiego pad-a z dwoma przyciskami, a tylko pojedynczym "fire" jak na schemacie w poprzednim poście, ale chyba nie ma problemu, żeby na tak nieskomplikowanym schemacie prześledzić jak te przyciski sa podłączone.
    porywacz_zwlok
    Level 12  
    Teraz w pracy jestem i prześledzić nie mogę stąd moje pytanie by się przygotować do pracy domowej.
    porywacz_zwlok
    Level 12  
    I jednym i drugim padzie są poukruszane przewody. Czy gdzieś mogę taki przewód kupić?

• Helpful post
    arnoldziq
    Moderator of Programming
    Dokładnie taki przewód, to będzie problem zakupić.
    Ale możesz sobie takie przewody "dorobić" lutując zwykły giętki kabel do żeńskich wtyczek RS-232.
    porywacz_zwlok
    Level 12  
    Jest to jakieś rozwiązanie lecz bardzo brzydkie i nie przystoi takiego rozwiązania pakować do takiego klasyka. Trzeba będzie poszukać starych joysticków i z nich wykorzystać przewody.
    arnoldziq
    Moderator of Programming
    porywacz_zwlok wrote:
    Trzeba będzie poszukać starych joysticków i z nich wykorzystać przewody.

Jak już kolega, autor tematu, znajdzie stare joystick-i, to może ich użyć, zamiast odcinać od nich przewody.
    porywacz_zwlok
    Level 12  
    Tak mnie zastanawia po co ten drugi fire w tej konsoli? Są też układy z jednym fire i znalazłem też sklep w którym sprzedają przewody na jeden fire, więc zastanawiam się czy nie przerobić padów.