Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

świecące żarówki mimo wyłączenia

28 Paź 2015 11:31 999 4
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam taki problem w nowym domu nowa instalacja. Nie mam jeszcze włączników ale mam jeden żyrandol i tam są 4 żarówki halogenowe, które podłączone są tak aby raz świeciły 2 potem drugie 2. Lecz problem polega na tym iż jeśli włącze jakieś urządzenie w inny obwód niż oświetleniowy to dwie z tych żarówek najpierw mrugają a potem tak delikatnie świecą na czerwono. Sprawdzałem kontrolką i w tym żyrandolu jest tak iż na brązowy kabelek dochodzi napięcie a na pozostałe dwa nie. Więc skąd się bierze mruganie i świecenie żarówek? po podłączeniu jakiegoś urządzenia? Dodam tylko, że na obwodach gniazdkowych i siłowych mam różnicówki, a na obwodzie oświetlenia różnicówki nie ma. Proszę o pomoc, wytłumaczenie tej sytuacji i ewentualną poradę co można zrobić, zmienić lub naprawić żeby takie zjawisko się nie powtarzało?
  • Poziom 27  
    A czy wyłącznik tego oświetlenia jest z podświetleniem?
  • Poziom 39  
    Proszę podać typ tych żarówek, ewentualnie jakieś zdjęcie.
  • Pomocny post

Poziom 39  
    "Lecz problem polega na tym iż jeśli włącze jakieś urządzenie w inny obwód niż oświetleniowy to dwie z tych żarówek najpierw mrugają a potem tak delikatnie świecą na czerwono. Sprawdzałem kontrolką i w tym żyrandolu jest tak iż na brązowy kabelek dochodzi napięcie a na pozostałe dwa nie. Więc skąd się bierze mruganie i świecenie żarówek? po podłączeniu jakiegoś urządzenia? "

Przecież wyraźnie widać że gdzieś pojawia się mostek który zamyka inny obwód przez żyrandol.
    Żarówki nie mają nic do tego - autor napisał zresztą iż są to halogeny.

Ja nie wiem czy czytacie bo czytacie? Przeczytajcie ze zrozumieniem - "kiedy podłączam inne urządzenie w inny obwód"

Nadal podtrzymuje swoją decyzję o wezwaniu elektryka - proszę moderatora o rozwagę i czytanie zagadnienia, problemu ze zrozumieniem.
  • Poziom 2  
    Witam ponownie.
    Po radzie kolegi Piotr2608 poprosiłem znajomego elektryka pracuje w Enerdze i zaczeliśmy sprawdzać. Dodatkowo podłączyliśmy lodówkę (żona chciała) i wtedy się naprawdę zaczeło. Owe żarówki zaczeły się palić mocniej, lodówka próbowała się załączyć lecz jakby nie mogła no i wszelkie lampki zaczeły przygasać. Chcieliśmy już puszki rozbrajać ale naszczęście zaczeliśmy od początku i okazało się że przewód zerowy (jak kto woli neutralny) był upalony (no nie do końca ale był) w skrzynce budowlanej bo takową jeszcze posiadam. Po naprawie jak ręką odjął nic nie mruga, nic nie świeci jeśli ma nie świecić :) a lodóweczka mrozi aż milo. Czasem warto wziąść kogoś kto się zna ale może też spojrzy świeżym okiem na to wszystko. Dziękuję za chęć pomocy. pozdrawiam.

Problem rozwiązany. Temat uważam za zakończony.