Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corolla E12 - Po mocnej jeździe ciężko pali + nie spadające obroty

dzejkob213 28 Paź 2015 16:37 564 0
    dzejkob213
    Poziom 9  
    Witam.
    Mam Corollę E12 z silnikiem 4ZZ-FE, olej wymieniony 13.000km temu, samochód czy zimny czy ciepły pali po ok 1-2s kręcenia, jednak problem pojawia się gdy pojeździ się mocniej - czytaj bardzo dynamiczna jazda, zmiany biegów przy około 5.000rpm, i tak jakiś czas - gdy po takiej jeździe zgaszę samochód, aby go odpalić, muszę kręcić około 8s rozrusznikiem, aby zagadał. W trakcie kręcenia silnik w ogóle nie łapie, dopiero przy tej 8-10s kręcenia łapie, odpala, i chodzi jak powinien. Co to może być? Od czego zacząć diagnozę? Mam dostęp do ELM327, a jutro może zmierzę kompresję.

Druga sprawa to problem z obrotami - daję gaz, odpuszczam, obroty spadają, lecz przy ok. 1.000rpm na chwile podskakują na 1.100rpm, ułamek sekundy zostają takie, i spadają do wolnych (ok 700rpm) Jest to niezależne od nagrzania silnika, a cała "sytuacja" trwa dosłownie sekundę, niemniej - irytuje. Co to może być? Linka nigdzie się nie blokuje, tyle wiem.

Co więcej o aucie - Olej wymieniany zawsze co 30kkm, zawsze edge 5w30, przebieg 240kkm, nigdy nie był cisnięty na zimnym, ogólnie - o auto było dbane.