Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JBL DSC 1000 - Brak dźwięku w kinie domowym JBL z TV Philips

madri1902 28 Paź 2015 16:49 2163 37
  • #1 28 Paź 2015 16:49
    madri1902
    Poziom 6  

Witam,
    Mam nadzieję, że piszę w odpowiednim dziale.
    Mam problem, z którym nie mogę sobie poradzić od miesiąca. Może na początku napiszę jaki posiadam sprzęt.
    1. Telewizor Philips 39pfl3088h
    2. Kino domowe JBL DSC 1000 (do którego niestety nie posiadam pilota)
    3. Dekoder z Vectry z wyjściami HDMI, optyk, Euro złącze i chinch

- podłączyłem telewizorem z dekoderem za pomocą kabla HDMI.
    - podłączyłem kino domowe z telewizorem za pomocą kabla optycznego (kino nie posiada wyjścia HDMI)

Wyłączam głosniki w TV i dźwieku nie ma. Co prawda w kinie mogę przełączyć na TV IN SCART, Coaxial, AUX IN, RADIO. Tak więc nie ma Optical czy coś w tym stylu i to mnie zastanawia najbardziej.

Wracając do TV, zaktualizowałem oprogramowanie. Jednak chcąc włączyć nadawanie dźwięku przez HDMI ARC (chyba dobrze napisałem ) pojawia się komunikat, iż głośniki w TV są włączone, a przecież wcześniej je wyłączyłem.

Co możecie mi poradzić, bo ja już nie mam pojęcia. Chcę po prostu mieć dźwięk 5.1 z dekodera i ewentualnie też PS3, które jest podłączone pod inne wejście HDMI w TV. Dlaczego w kinie gdy przełączam nie ma Optical? A może nie powinno być?

Mam nadzieję, że napisałem w miarę zrozumiale. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

0 29
  • #2 29 Paź 2015 00:31
    sosarek
    Poziom 43  

madri1902 napisał:
    chcąc włączyć nadawanie dźwięku przez HDMI ARC

W jakim celu? Musisz wybrać wyjście optyczne.
    madri1902 napisał:
    Dlaczego w kinie gdy przełączam nie ma Optical?

W instrukcji powinieneś znaleźć sposób przełączania źródeł sygnału.

0
  • Pomocny post
    #3 29 Paź 2015 06:58
    Polon_us
    Poziom 40  

Sporo kolega namieszał z uzyskaniem tego dźwięku w kinie.

Ale od początku - brak pilota nie jest tu problemem. Wszelkie zmiany można dokonać z poziomu panelu urządzenia. Istotne jest, aby mieć połączenie video pomiędzy kinem a telewizorem. A kolega o tym nie wspomina.

Piszę o tym połączeniu video dlatego, że wg instrukcji, dane wejście cyfrowe audio - koaksjalne (Coax) lub optyczne, wybiera się z poziomu ustawień tego urządzenia.
    W tej chwili wybrane jest koaksjalne, stąd nie ma możliwości wybrania optycznego. Tylko jedno może być aktywne w danej chwili.

Także proponuję, aby kolega wykonał co następuje: :)

- wykonać połączenie video pomiędzy kinem a telewizorem, aby mieć wgląd do ustawień kina
    ----> podpowiem - przewód Scart obustronny lub alternatywnie przejściówka Scart -> CINCH+przewód CINCH. Telewizor musi mieć ustawione wejście Composite.
    - jak już kolega będzie miał obraz menu kina na ekranie, to za pomocą przycisku "Source"w kinie trzeba dojść do menu "DIGITAL IN". Tam jest wybór aktywnego wejścia cyfrowego. I oczywiście wybrać wejście optyczne.

Jest jeszcze jedna możliwość. Kolega może zaopatrzyć się w konwerter sygnału optycznego na sygnał "elektryczny" czyli na wyjście koaksjalne. I wtedy podłączyć do wejścia Coax w kinie.
    Wspominam o tym, bo taka możliwość też istnieje.

Niezależnie od powyższego, w telewizorze proszę wyłączyć ARC i EasyLink. Przy tych połączeniach te funkcje nie mają żadnego sensu, a wręcz mogą przeszkadzać.

Powodzenia :)

0
  • #4 29 Paź 2015 09:10
    madri1902
    Poziom 6  

sosarek napisał:

W telewizorze nie ma opcji zmiany na optyczne.

Polon_us napisał:
    Istotne jest, aby mieć połączenie video pomiędzy kinem a telewizorem. A kolega o tym nie wspomina.

Bardzo dziękuję! Ale jestem głupi, w życiu bym na to nie wpadł. :) Tylko wyjdę z pracy, lecę po sklepu po SCART i będę próbował. Czyli tak naprawdę połączenie video między TV a kinem jest potrzebne tylko do ustawień kina, tak?

0
  • #5 29 Paź 2015 09:14
    Polon_us
    Poziom 40  

madri1902 napisał:
    Czyli tak naprawdę połączenie video między TV a kinem jest potrzebne tylko do ustawień kina, tak?

Hyh, jak się uprzeć, to można również oglądać filmy DVD z tego kina :)

Przecież te kino jest do tego przeznaczone :)

0
  • #6 29 Paź 2015 09:26
    madri1902
    Poziom 6  

No właśnie. :)
    Tylko czy filmy DVD przez SCART będą w dobrej jakości?

0
  • #7 29 Paź 2015 10:45
    k52
    Poziom 32  

madri1902 napisał:
    sosarek napisał:

W telewizorze nie ma opcji zmiany na optyczne.

Czasem jednak jest opcja aktywacji, lub dezaktywacji tego wyjścia.

madri1902 napisał:
    No właśnie. :)
    Tylko czy filmy DVD przez SCART będą w dobrej jakości?

Ograniczeniem będzie rozdzielczość obrazu jaką można uzyskać na danym typie kabla, dla "euro/ scart'' to 576i, nieco większa będzie przy użyciu component , ale nadal daleko do HD, czy FHD, ale warto spróbować jak oglądasz filmy z płyt na starym DVD.
    Czy będzie dobra jakość, to pojęcie względne, śnieżyć nie będzie, obraz będzie czysty, ale obraz nie będzie tak szczegółowy jak przy hdmi, a z bliska może być widać małe pixelki.

0
  • #8 29 Paź 2015 12:55
    madri1902
    Poziom 6  

no właśnie chodzi mi o to, że np. będę chciał sobie włączyć Skyfall w HD i co wtedy? :)
    To kino nie ma wyjścia HDMI, więc filmów na DVD w HD ogólnie nie da rady, tak? Ewentualnie musiałbym podpiąć laptopa kablem HDMI i wtedy byłby dźwięk z kina, a obraz z laptopa?

0
  • #9 29 Paź 2015 13:53
    k52
    Poziom 32  

Tak ograniczeniem jakości , rozdzielczości obrazu będzie rodzaj przesyłu, mówiąc wprost użytego kabla, o czym pisałem.
    Jednak pamiętaj że samo dvd-płyta dvd ma też ograniczenia jakości i rozdzielczości, bo standardowo film na dvd nie jest FHD. Wiele odtwarzaczy DVD ma opcję skalowania obrazu na lepszy, tak samo odtwarzacze bluray, wybierając opcje hd ready, potem hd, czy fhd widać różnicę.
    Oczywiście musi być połączenie hdmi, aby kabel nie ograniczał tego "upgradu jakości w dvd"

Film z laptopa ( płyta dvd, bluray, bo nie podle zripowany divix) po HDMI do TV, jest jakimś rozwiązaniem na lepszą jakość obrazu w Twoim przypadku.

0
  • #10 30 Paź 2015 09:10
    madri1902
    Poziom 6  

Panowie,
    Oczywiście pojawiło się menu od kina po podłączeniu SCART. Lecz bez pilota nie mogę przełączyć wyjścia na Optical albo po prostu nie potrafię. Próbowałem różnych sposobów i nic. To znaczy, że musze kupić pilot?

0
  • Pomocny post
    #11 30 Paź 2015 10:23
    Polon_us
    Poziom 40  

madri1902 napisał:
    To znaczy, że musze kupić pilot?

Z tym zawsze można poczekać. Dzień, dwa nie powinny powodować różnicy.

Proszę najprzód napisać, które przyciski na panelu kina powodowały jakąś reakcję w menu.

Proszę również dokładnie przytoczyć tekst w dolnej części okna w menu "Digital IN" - lub zdjęcie ekranu telewizora.

W instrukcji zdjęcie jest tak małe, że nie sposób odczytać.

0
  • #12 30 Paź 2015 11:35
    madri1902
    Poziom 6  

Reakcję powodował tylko przycisk Source.
    W menu Digital IN były trzy opcje do zmiany.
    1. Wyjście, gdzie domyślnie ustawione było Coaxial
    2. Stereo
    3. Zmiana natężenia dźwięku

0
  • #13 30 Paź 2015 17:47
    Polon_us
    Poziom 40  

Użycie pokrętła Volume również nic nie daje?

Lub, można również spróbować tego, że po dojściu do okna menu "Digital In" przytrzymać wciśnięty przycisk "Source" na parę sekund.

0
  • #14 30 Paź 2015 21:07
    madri1902
    Poziom 6  

Próbowałem już tak i niestety nie działa. Napisałem do firmy sprzedającej piloty i otrzymałem następującą odpowiedź.

"do pelnej obsługi urzadzenia potrzebny jest pilot menu da sie wywołac bez pilota ale poruszanie sie po nim i przestawianie wartosci juz wymagaja pilota"

0
  • #15 31 Paź 2015 06:35
    Polon_us
    Poziom 40  

Hmm, założyłem optymistycznie, że jeśli jest możliwe wywołanie menu z panelu, to również jest możliwa obsługa tego menu z poziomu panela.
    To wydawało się logiczne. Jak widać, tak to nie działa w przypadku JBL.

Ale na koniec jeszcze pytanie. Czy kolega miał okazję odtworzyć jakaś płytę DVD w tym urządzeniu?
    I przy okazji sprawdzić działanie wszystkich przycisków związanych z obsługą płyty?

0
  • #16 31 Paź 2015 14:15
    madri1902
    Poziom 6  

Niestety jeszcze nie. Zamówiłem już pilot, ale najprawdopodobniej będę go miał za 2-3 tygodnie.

0
  • #17 31 Paź 2015 14:28
    Polon_us
    Poziom 40  

Proszę napisać rezultaty - dla potomnych :)

0
  • #18 31 Paź 2015 16:28
    madri1902
    Poziom 6  

Oczywiście, że napiszę. :)

0
  • #19 12 Lis 2015 09:07
    madri1902
    Poziom 6  

Witam ponownie,
    Nie piszę efektów po zakupie pilota, gdyż jeszcze go nie otrzymałem. Mam jednak inny poważny problem. Od wczoraj na kinie domowym świeci się tylko kontrolka power. Poza tym nic nie mogę zrobić. Wyświetlacz pozostaje czarny, a dźwięku nie ma żadnego. Co się mogło stać?

0
  • #20 12 Lis 2015 12:34
    Polon_us
    Poziom 40  

madri1902 napisał:
    Co się mogło stać?

Zapewne uszkodził się, niestety. Chyba trzeba będzie zwrócić się do serwisu.
    Lub kolega może założyć temat w dziale RTV Naprawy.

0
  • #21 24 Lis 2015 13:10
    madri1902
    Poziom 6  

Pilot zamówiony, a kino się spaliło, a konkretnie procesor. Jak pech to pech. Jeszcze niedawno widziałem w internecie do kupienia amplituner DSC 1000, a teraz już nie ma.
    Koledzy może macie do zhandlowania?

0
  • #22 24 Lis 2015 16:01
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

madri1902 napisał:
    kino się spaliło, a konkretnie procesor

Jeśli jest faktura zakupu/paragon - reklamować u sprzedawcy (24 mc od daty zakupu), jeśli kupione od osoby cywilnej - można złożyć reklamację na jego ręce (12 mc od dnia otrzymania towaru).

0
  • #23 25 Lis 2015 09:52
    madri1902
    Poziom 6  

To kino jest dość stare, także ja nie mam nic.

0
  • #24 26 Lis 2015 11:34
    madri1902
    Poziom 6  

Panowie,
    Przepraszam za post pod postem.
    Czy moglibyście mi doradzić jaki mogę dokupić amplituner do tych głośników, tak aby bez problemu podłączyć?
    Subwoofer + 5 głośników. (głośniki posiadają takie zarobione końcówki, ale wystarczy je chyba obciąć.)
    Dziękuję.

0
  • #25 26 Lis 2015 14:06
    Polon_us
    Poziom 40  

Cóż, nikt za kolegę nie będzie szukał odpowiedniego wzmacniacza.

Mogę tylko doradzić, co jest istotne w takiej sytuacji.

Jak kolega znajdzie coś, co będzie wydawało się odpowiednie, to proszę zamieścić adres do tego wzmacniacza. Wtedy będzie można się przyjrzeć, czy wybór jest odpowiedni.

Przy szukaniu owego wzmacniacza podstawową rzeczą jest jego dopasowanie do posiadanych kolumn.
    Wg specyfikacji tego zestawu głośników, którą można znaleźć pod tym adresem -> Link
    głośniki satelitarne i centralny ma ją impedancję 8 Ω, moc ciągłą 50W.

Także kolega musi znaleźć wzmacniacz, który ma wyjścia głośnikowe na 8Ω, a moc zbliżoną do 50W, 30 W też spokojnie może być.

Z faktu, że głośniki mają impedancję 8Ω wynika jeszcze jedna rzecz. Kolega może brać pod uwagę wzmacniacze o wyjściu głośnikowym na niższe wartości np. 4Ω.
    Nie uszkodzi to ani wzmacniacza, ani kolumn. Tylko wartość mocy wzmacniacza można przyjąć co nieco wyższą.

Wzmacniacz powinien mieć wyjście Sub Out (lub Pre Out) na subwoofer. I oczywiście wejście cyfrowe optyczne, bo na tym koledze zależy, jak wynika z uprzednich wpisów.

Powodzenia :)

0
  • #26 26 Lis 2015 16:17
    madri1902
    Poziom 6  

Bardzo dziekuję za odpowiedź.
    Co do wyjścia, optycznego, już mi na nim nie zalezy, ponieważ ten JBL, który się spalił nie miał wyjścia HDMI, a jedynie optyczne. Zatem teraz z pewnością kupię amplituner z wyjściem HDMI i bez problemu podłączę sprzęt. Będę szukał takiego amplitunera i na pewno tu wkleję.

Chciałbym jeszcze nadmienić, iż mój subwoofer posiada trzy końcówki, a w amplitunerach, które sprawdzam jest jedno wejście tylko. Muszę znaleźć taki, w którym będzie odpowiednia ilość wejść, prawda?

0
  • #27 27 Lis 2015 05:49
    Polon_us
    Poziom 40  

madri1902 napisał:
    Zatem teraz z pewnością kupię amplituner z wyjściem HDMI i bez problemu podłączę sprzęt.

Hmm, to zależy od tego, co kolega chce osiągnąć.

Jeśli koledze zależy tylko na dźwięku z dekodera, to przy odpowiednim połączeniu (dekoder->wzm.-> TV) to powyższe założenie jest słuszne - zakładam, że wzmacniacz będzie miał wejścia HDMI również.
    Lecz jeśli kolega zamierza oglądać filmy z USB podłączonego do TV lub poprzez DLNA i chce mieć dźwięk w kinie zwrotnie poprzez HDMI, to powyższe założenie jest zbytnim uproszczeniem.
    W takim przypadku wzmacniacz powinien wspierać funkcję ARC. Aby HDMI ARC działało, to TV również musi to wspierać. Kolega sprawdzi w instrukcji telewizora.
    madri1902 napisał:
    Chciałbym jeszcze nadmienić, iż mój subwoofer posiada trzy końcówki, a w amplitunerach, które sprawdzam jest jedno wejście tylko. Muszę znaleźć taki, w którym będzie odpowiednia ilość wejść, prawda?

- zakładam, że przez "końcówki" kolega ma na myśli trzy gniazda CINCH w subwooferze - to są wejścia sygnału do subwoofera.
    madri1902 napisał:
    Muszę znaleźć taki, w którym będzie odpowiednia ilość wejść, prawda?

To stwierdzenie jest nieprawidłowe.

Przy podłączaniu tego subwoofera do wzmacniacza, kolega ma wybór:

- do współczesnego wzmacniacza które ma wyjście oznaczone Sub OUT (PRE OUT) -> w tym przypadku kolega użyje wejścia w subwoofer oznaczonego LFE
    - jeśli wzmacniacz jest starszej daty to można użyć jakieś jego wyjście analogowe i podłączyć je do wejść CINCH w sub. oznaczonych L/R .

Także, jak kolega znajdzie wzmacniacz z jednym wyjściem na subwoofer, jest to jak najbardziej OK.

0
  • #28 04 Gru 2015 16:36
    madri1902
    Poziom 6  

Koledzy!
    Udało się rozwiązać wreszcie mój problem. Zacznę po kolei.

Jakimś cudem dokupiłem taki sam amplituner, który mi się spalił. Podłączyłem go tak jak wczesniej mi podpowiedzieliście i teraz już mając pilot bez problemu przestawiłem dźwiek na optical i nagle z moich głośników zaczął płynąć piękny dźwięk. :)
    Kosztowało mnie to wiele nerwów i pieniędzy, ale najważniejsze, że się udało, a wszystko dzięki Wam i bardzo za to dziękuję.

Mam jednak jeszcze dwa pytania:
    1. Czy to normalne, że amplituner jest gorący po (np. godzinie działania). Taki sprzęt powinien się tak grzać, czy być raczej ciepły?
    2. Dlaczego jeśli przyciszę kino domowe całkowicie to z subwoofera nadal wydobywa się dźwięk? Czy nie powinien on przyciszać się razem z głośnikami?

0
  • #29 04 Gru 2015 16:47
    k52
    Poziom 32  

Z tego co widzę na foto obudowa jest zamknięta( bez nacięć na górze, bokach jak w normalnych wzmacniaczach ) w związku z czym pewnie jest ciepła, a nawet gorąca.
    Co do subwoofera może ma, a pewnie tak, skoro piszesz oddzielną regulację poziomu volume w menu. Z drugiej strony w takim zestawie powinno być jednak połączone to razem i głośność opadać równo w każdym kanale.
    A odwrotnie, jak dajesz głośniej, to subwoofer też nie reaguje, czy jednak gra głośniej?

0
  • #30 04 Gru 2015 16:56
    madri1902
    Poziom 6  

Prawdę mówiąc nie sprawdzałem, już wychodzę z pracy i lecę to sprawdzić.

0