Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podstawka na okazy, wersja LUX

PolandMET 28 Oct 2015 21:02 4782 9
  • Podstawka na okazy, wersja LUX
    Witam.
    Ponieważ mam kilka okazów ładnych meteorytów, postanowiłem stworzyć do nich podstawki, które jednocześnie je estetycznie wyeksponują, a zarazem zabezpieczą w trakcie ekspozycji.

Tak narodził się pomysł, który opiszę.

Najpierw należy obrysować trzeba okaz na kartce, następnie zrobić zdjęcie i przenieść do Corel Draw, gdzie odrysujemy kształt okazu przy pomocy krzywych. Po niezbędnych poprawkach i korekcie rozmiarów (drukujemy i sprawdzamy z okazem) można dać wyciąć kształt z plexi.

Otrzymaną plexę kleimy tak, żeby poza dwoma płytkami zostało miejsce na okaz.

Następnie trzeba wyciąć odpowiedni rowek w podstawce i gotowe.

Podstawka na okazy, wersja LUX Podstawka na okazy, wersja LUX Podstawka na okazy, wersja LUX Podstawka na okazy, wersja LUX Podstawka na okazy, wersja LUX Podstawka na okazy, wersja LUX

Okaz jest widoczny, nie pruszy się, nie palcuje, można go wyjąć z podstawki i pokazać lub zupełnie wysunąć z plexi. Proste i skuteczne.

Cool? Ranking DIY
    Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    PolandMET
    Level 11  
    PolandMET wrote 65 posts with rating 50, helped 0 times. Live in city Cieszyn. Been with us since 2007 year.
    maxxim
    Level 15  
    Wszystko fajnie ale czy to właściwy temat na elektrodę ?
    kuran17
    Level 19  
    maxxim wrote:

Jeśli jest to konstrukcja DIY, to tak.
    Freddy
    Level 43  
    maxxim wrote:
    Dlaczego nie?
    Forum nie do końca jest wyłącznie elektroniczne. To są projekty DIY, więc nie widzę nic złego w publikowaniu takowych.
    PolandMET
    Level 11  
    W kazdym razie takich gablotek nikt nie robi wiec chocby z tego powodu warto pokazac

Pisze na tablecie i nie mam polskich znakow
    Chrusta
    Level 22  
    Skąd w ogóle kolega posiada takie meteoryty? Z ciekawości pytam. Można to gdzieś kupić, czy są one zdobyte w jakiś nietypowy sposób w związku z zainteresowaniami/hobby/pracą...? :)
    W sumie to fajnie jest mieć kawałek kosmosu w domu ;).
    Ciekawe czy po czasie nie zaczną się pojawiać jakieś rysy od wycierania.
    admm
    Level 11  
    kuran17 wrote:
    maxxim wrote:

Jeśli jest to konstrukcja DIY, to tak.

Ja jednak bardziej zgadzam się z kol. 'maxxim'. To, że DIY nie znaczy, że od razu pasuje do tematyki serwisu. Idąc tym torem, równie dobrze mogę wstawić własny 'DIY' krzesła. Gdzie są moderatorzy???
    PolandMET
    Level 11  
    Właśnie, gdzie są moderatorzy? Gdzie Ci skrupulatni do bólu użytkownicy raportujący moje posty 2min po wstawieniu z powodu braku polskich znaków albo przecinków? Dlaczego nie reagujecie na na ewidentny spam i zaśmiecanie tego tematu przez niektórych użytkowników ? To chyba sprzeczne akurat z każdym forum ?

Może kolega jeden z drugim zamiast zarywać noce nad problemem zgodności podstawki z profilem tematycznym forum zdobyłby się na konkluzje dotyczącą samej podstawki, tego czy jest fajna czy też nie. Bo że Wam temat nie leży to jedno a to ze tylko 1 na 9 postów jest "w temacie" to już pomińmy. Dobranoc.

Temat do zamknięcia, usunięcia, nie drażnijmy forumowych troli.