Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Somfy axovia-220b podłączenie fotokomórek

28 Paź 2015 21:47 6099 4
  • Poziom 10  
    Witam
    Wiem że jest sporo tematów związanych z somfy ale żaden nie nasunął mi odpowiedzi na pytanie jak prawidłowo podłączyć fotokomórki do napędu somfy axovia-220b otóż do rzeczy

Mam oto taki schemat

oraz taki

Według nich podłączenie powinno być proste, ale takie nie jest niby trzeba podłączyć po jednym kablu do odpowiednich gniazd oznaczonych na fotokomórkach oraz centrali i jedyny efekt to świecąca dioda na foto odbiorczej (czyli foto się widzą nawzajem) lecz foto nie zatrzymują pracy siłowników.
    Moje pytanie jest takie czy znaczone gniazda w fotokomórce na drugim schemacie muszą być gdzieś podłączone? jeśli tak to gdzie?
  • Pomocny post
    Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    Musisz przeprowadzić rozpoznanie fotokomórek przez układ elektroniczny napędu (masz instrukcję?)
    Zacisków c-no fotek przy tej centrali i magistrali bus się nie podłącza.
  • Poziom 10  
    Niby mam instrukcje montażu ale nie ma nic napisane o przeprowadzaniu rozpoznawania fotokomórek.
    Jest tylko instrukcja kodowania, pilotów, trybu automatycznego.
    Myślałem że podłącze i będzie ok a tu zonk :cry:
    Jeśli możesz to podpowiedz jak to zrobić

A jednak mam coś w instrukcji,

Somfy axovia-220b podłączenie fotokomórek Somfy axovia-220b podłączenie fotokomórek

Ale to jest takie masło maślane że nie wiem o co chodzi, czy wynika z tego że fotokomórki działają tylko w trybie automatycznym?
  • Pomocny post
    Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    ..." ponowne zatwierdzenie trybu sekwencyjnego lub automatycznego"- działają i w jednymi w drugim trybie,
    ... "patrz str.12" -tam pewnie jest napisane jakto zrobić
    ... "lub wykonania nowego automatycznego przyuczenia" - czyli procedura nauki ze strony 11
  • Poziom 10  
    Dziękuje kolego teraz wszytko działa jak należy, jak na to patrze to wszytko było takie proste :) ale cóż czasem człowieka zalewa taka pomroczność całkowita że czytać ze zrozumieniem nie potrafi :D