Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Somfy axovia-220b podłączenie fotokomórek

Adam__Sobolew 28 Oct 2015 21:47 10704 4
    Adam__Sobolew
    Level 10  
    Witam
    Wiem że jest sporo tematów związanych z somfy ale żaden nie nasunął mi odpowiedzi na pytanie jak prawidłowo podłączyć fotokomórki do napędu somfy axovia-220b otóż do rzeczy

Mam oto taki schemat

oraz taki

Według nich podłączenie powinno być proste, ale takie nie jest niby trzeba podłączyć po jednym kablu do odpowiednich gniazd oznaczonych na fotokomórkach oraz centrali i jedyny efekt to świecąca dioda na foto odbiorczej (czyli foto się widzą nawzajem) lecz foto nie zatrzymują pracy siłowników.
    Moje pytanie jest takie czy znaczone gniazda w fotokomórce na drugim schemacie muszą być gdzieś podłączone? jeśli tak to gdzie?
  • Helpful post
    Marek J.
    Moderator of Property Security
    Musisz przeprowadzić rozpoznanie fotokomórek przez układ elektroniczny napędu (masz instrukcję?)
    Zacisków c-no fotek przy tej centrali i magistrali bus się nie podłącza.
    Adam__Sobolew
    Level 10  
    Niby mam instrukcje montażu ale nie ma nic napisane o przeprowadzaniu rozpoznawania fotokomórek.
    Jest tylko instrukcja kodowania, pilotów, trybu automatycznego.
    Myślałem że podłącze i będzie ok a tu zonk :cry:
    Jeśli możesz to podpowiedz jak to zrobić

A jednak mam coś w instrukcji,

Somfy axovia-220b podłączenie fotokomórek Somfy axovia-220b podłączenie fotokomórek

Ale to jest takie masło maślane że nie wiem o co chodzi, czy wynika z tego że fotokomórki działają tylko w trybie automatycznym?
  • Helpful post
    Marek J.
    Moderator of Property Security
    ..." ponowne zatwierdzenie trybu sekwencyjnego lub automatycznego"- działają i w jednymi w drugim trybie,
    ... "patrz str.12" -tam pewnie jest napisane jakto zrobić
    ... "lub wykonania nowego automatycznego przyuczenia" - czyli procedura nauki ze strony 11
    Adam__Sobolew
    Level 10  
    Dziękuje kolego teraz wszytko działa jak należy, jak na to patrze to wszytko było takie proste :) ale cóż czasem człowieka zalewa taka pomroczność całkowita że czytać ze zrozumieniem nie potrafi :D