Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 2 1.9 DCI - Brak mocy żółta kontrolka i błąd układu powietrza

28 Paź 2015 23:00 1761 3
  • Poziom 2  
    Witam kolegów. Mam kolejny problem z Moją Laguna. Otóż wyświetla mi żółtą kontrolke i blad ukladu powietrza . Po podłączeniu pod kompa zauważyłem że dużo wartości jest na minusie jeżeli chodzi np o turbo czy przepływomierz no i nie zgadza się liczba obrotów silnika. Co innego wskazuje obrotomierz a co innego komputer. Różnica wacha się w przedziale 500 obr/min . I jeszcze na biegu jalowym silnik ciezko pracuje a przy dochamowywaniu jeszcze ciężej . Szukałem podobnych problemów ale nic nie pasowało do Mojego . Brak sił panowie . Pomóżcie

Dodano po 53 [minuty]:

Sprawdzałem zawór Egr chodzi. Zawor N75 działa dźwiga sztangi z turbiny wężyki od podciśnienia podłączone prawidłowo . Czujniki ciśnienia doładowania sprawny przeplywka raczej działa bo po odlaczeniu auto muli tylko te wartości dziwne po podpieciu kompa . Intercooler był wymieniany tylko turbina jest po regeneracji
  • Poziom 17  
    Witam.
    Czym diagnozowałeś jakim interfejsem? Kiedy to się stało po regeneracji turbiny? Jaki dokładnie błąd? Powodem może być tylko zapchany wydech ale może być też wiele innych, podaj jaki ten błąd dokładnie i oglądnij łopatki turbiny.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    Witam.

Kyczku07 napisał:
    Po podłączeniu pod kompa zauważyłem że dużo wartości jest na minusie jeżeli chodzi np o turbo czy przepływomierz no i nie zgadza się liczba obrotów silnika.

Niestety musisz użyć innego sprzętu do diagnostyki bo ten co podpinasz raczej nie jest wiarygodny. Dopiero wtedy na podstawie odczytanych błędów i parametrów rzeczywistych można coś podpowiedzieć.

Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Witam to kolega podłączył kompa nie wiem co to było dokładnie ale niby sprzęt dobry. Co do wydechu to był sprawdzany a kat jest wyczyszczony . Postaram się poszukać kogoś z lepszym sprzętem do diagnozy. Dziękuję za zainteresowanie