Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka Canon MG2455 - Reset pampersa programem Canon Service Tool

29 Oct 2015 14:16 11961 11
  • Level 9  
    Próbuję zresetować pampersa programem z tematu.
    Uruchamiam drukarkę w trybie serwisowym i w każdej z wersji programu mogę wydrukować stronę testową czy eprom.
    Kiedy jednak klikam set przy clear ink counter z opcją All to program staje się nieaktywny tzn wszystkie przyciski są nieaktywne, nie można go zamknąć itp. Drukarka mruknie i później już milczy, nic nie mruga itp.

Czy błędem jest używanie tych programów do tej drukarki czy coś jeszcze?
    Jak zresetować pampersa?

Windows XP SP3 32bit, USB 2.0
    Na test princie D=100.3
  • User removed account  
  • Level 9  
    Chińska wersja też nie zresetowała pampersa.
    Operation "EEPROM SAVE" służy zgrania wsadu do komputera czy do zapisania go w drukarce?
  • User removed account  

• Level 34  
    Ja ostatnio kasowałem pampersa w tym modelu i miałem ten sam problem. Pomogło kasowanie nie 'all" ale pojedynczo, czyli pampers kolor a potem pampers czarny.
  • Level 1  
    Witam.

Mam dwie drukarki Canon MG2450 i Canon MG2550 do zresetowania licznika absorbera tuszu. Czy jest jakiś sposób, by zresetować ten licznik - kod z palca lub reset z programu w trybie serwisowym?

Za pomoc z góry dziękuję.
  • Level 2  
    Witam
    Czy ktos wie jak wejsc w tryb serwisowy drukarki Canon MG2450 ?
    Gdy uruchamiam program service tool - mam nie aktywne przyciski. Gdy wlacze drukarke w normalny sposob przyciski sa aktywne ale wyskakuja bledy ( 005 , 006 )
    Po napelnieniu pampersa chcialem ustawic jego poziom aby przy drukiwaniu nie wyswietlal sie komunikat o bledzie pampersa
  • Level 12  
    Witam,
    Podepnę się pod temat, bo właśnie wysypała mi się ta drukarka. Nie miałem także możliwości zresetować jej przy pomocy programu serwisowego. Rozwiązaniem jest programator który obsługuje 24Cxxx. Można wylutować 24c08 czy 408RT - zależy jak oznaczona jest u Was ta kość, albo wlutować kable, do ścieżek (wystarczą nogi 1,4,5,6,8). Na płycie też się daje to zaprogramować.
    WYJMUJEMY OBA ATRAMENTY PRZED OPERACJĄ !
    Cały obszar pamięci 24c08 robimy na FF. Wlutowujemy, składamy itd..
    Włączamy drukarkę i nic się nie dzieje.. jedynie świeci ciągle żółta lampka ta ostrzegawcza, po ok minucie wyłączamy drukarkę wtyczką z sieci i włączamy w tryb serwisowy. Wyłączamy znów wtyczką i ponownie włączamy drukarkę, tym razem normalnie. Powinna już działać. Komputer znajdzie ją jako nową drukarkę, mg2450_2 - przynajmniej u mnie tak było.
    Dla tych co nie chcą się bawić w resety itp załączam wsad do 24C08 z mojej drukarki zgrany już po uruchomieniu, z zerowymi licznikami.
    Udanej zabawy. Choć ta drukarka jest tyle warta, że raczej w ramach hobby należy to robić.
  • Level 2  
    tomekz9 wrote:
    Można wylutować 24c08 czy 408RT
    Gdzie można znaleźć tą kostkę? Dużo trzeba rozbierać? Mam do naprawienia Canona MG2250, błąd P07. Też nie da się użyć programu.
    Tutaj demontaż podobnej drukarki do mojej
    https://www.youtube.com/watch?v=UY5YzYyyZHY
    Czy gdzieś na filmikach (2) pojawia się ta kostka?
  • Level 22  
    Ta drukarka jest jednorazówką, nawet wersja 5100 pro nie kasuje absorbera.