Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sub bezprzewodowy Philips SWB50 - jak ulepszyć?

chudy_b 29 Paź 2015 15:30 3069 6
  • #1 29 Paź 2015 15:30
    chudy_b
    Poziom 19  

Witam

Wspomniany w temacie sub dostałem jako gratis do telewizora. Przez pół roku leżał nieużywany, bo soft telewizora to w zasadzie zbiór bugów i telewizor nie miał ochoty na nawiązanie połączenia. Po ostatnim upgradzie połączenie z subem udało się nawiązać i postanowiłem sprawdzić czy warto go w ogóle używać. Od razu mówię, że nie oczekiwałem po tym urządzeniu uderzeń w wątrobę. On ma tylko wspomagać głośniki telewizora w odtwarzaniu niskich tonów przy niebyt głośnym słuchaniu normalnego programu. Do filmów i muzyki mam zewnętrzny wzmacniacz z porządnymi kolumnami.

Po sparowaniu suba z TV ten pierwszy zaczął wydawać jakieś dźwięki. Dźwięki które najlepiej określa słowo "pierdzenie". Gra to beznadziejnie. Sub nie dość ze nie poprawia niczego w odsłuchu, to jeszcze psuje. Po prostu nie sposób tego słuchać. Ciche popierdywanie, w dodatku wydaje mi się że nie w fazie daje efekt męczącego pogłosu. Jakby zgubiona podkładka tłukła się na membranie jakiegoś głośnika.

Nie pozostało nic innego, jak zobaczyć ten wynalazek od środka.

Z zewnątrz dość duża osłona głośnika i otwór basrefleksu zatkany gąbką.

Po zdjęciu osłony głośnika lekkie zaskoczenie:

No i jeszcze rzut oka na elektronikę:

Sam nie wiem czy to że to tak kiepsko gra jest efektem niewielkiego głośniczka, zastosowanego wzmacniacza, czy też może problemów z transmisją.

Na razie sprawdziłem tylko głośnik. Podpiąłem go do zwykłego wzmacniacza stereo. Gra kiepsko. Basu prawie nie ma, ale pierdzenia tez nie. Mam w planie zasilić tym wzmacniaczem zwykłą kolumnę. Może dowiem się czegoś o jego jakości.

Docelowo chciałbym w miarę możliwości zbudować nowy sub wykorzystując oryginalną obudowę i moduł komunikacyjny.

Co sądzicie? Jakieś pomysły?

• #2 29 Paź 2015 23:56
    chudy_b
    Poziom 19  

Zrobiłem parę testów.

Podpiąłem w miejsce głośnika normalną kolumnę. Nic to nie zmieniło. Nadal wydobywający się dźwięk ma najwięcej wspólnego z pierdzeniem.

Podpiąłem tzw. szukacz sygnału z małym głosniczkiem do wyjścia modułu BT. Nie wydobywa się z niego w zasadzie żaden dźwięk. Coś tam minimalnie brzęczy w rytm dźwięku z TV, ale naprawdę trzeba się wsłuchać. Prawdopodobnie mały głośniczek nie przenosi niskich częstotliwości.

To wszystko wskazuje na to, że albo coś jest nie tak z modułem BT, albo sam TV obcina (prawdopodobnie programowo) wysyłane częstotliwości do suba.

W takim układzie nie ma co ruszać samego suba. Trzeba czekać na kolejną aktualizację softu TV.

Miałbym pewność, gdyby udało się ten sub sparować z innym urządzeniem. Niestety. Telefony go wykrywają, ale połączyć sie nie chcą. Jeden olewa go zupełnie. drugi prosi o PIN którego nie znam.

Mógłbym jeszcze podać na wejście wzmacniacza normalny sygnał np. z CD i tak pewnie zrobię, ale to trochę więcej zabawy.

• #3 17 Lis 2015 01:36
    blackrafal
    Poziom 9  

Warto kupić ten model suba?
    Chciałem go dokupić do Philipsa 55PUS7600
    Udało się go przetestować pod innym TV ?
    Widziałem na aukcjach taki po 250-400zł.

• #4 17 Lis 2015 01:58
    chudy_b
    Poziom 19  

blackrafal napisał:
    Warto kupić ten model suba?

Moim zdaniem zdecydowanie nie. Jego konstrukcja nie obiecuje żadnych dobrych efektów. Co prawda u mnie gra on tragicznie najprawdopodobniej z powodów softowych, ale i tak nie dałbym za niego ani złotówki.

• #5 17 Lis 2015 10:34
    blackrafal
    Poziom 9  

Próbowałeś w opcjach ustawić dźwięk wielokanałowy albo inne ustawienia ?
    U mnie PS3 wydawało dziwne dźwięki przy złych ustawieniach dźwięku w opcjach.

• #6 12 Lut 2017 10:57
    czlowiek33
    Poziom 2  

Podłącze się do tematu z pytaniem jak to przerobić na sub przewodowy gdzie zapodać wtyczkę cinch

• #7 12 Lut 2017 18:00
    blackrafal
    Poziom 9  

Jak zrobić przełącznik aby można było połączyć po kablu i ewentualnie jakiś sterownik żeby w razie czego przełączyć na bluetooth
    po bluetooth ma lekkie opóźnienia, powinni to softwarowo naprawić w 55pus7600.
    Jeśli już wyprowadzimy łącze to do jakiego podłączyć wejścia w TV ? i która opcje wybrać w oprogramowaniu aby glośnik działał jako subwofer?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME