Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ZSB14-3C Junkers - Nie załącza grzania - FW200 podaje żądaną temp=0*C

maroo78 29 Oct 2015 18:21 822 3
 • #1
  maroo78
  Level 9  
  Witam.

  Zestaw to Smart ZSB14-3C, FW200 na kotle, SM1, IM1 i czujka temp. zewnetrznej - podpięte do tego: zasobnik, pompka Grundfos Alpha. I mma problem od rana.

  Zauważyłem że piec (obieg) się wychłodził i nie załączył zgodnie z programem. No to ciach pokrętełko w lewo na tryb:grzanie - dalej nic. Wył/zał całość, poczekałem z 10min i to samo. Patrząc w info, niezależnie od trybu mam 0*C w oknie "żądana temp.zasil", zaś temperatura zasilania jest wskazywana, także temp zasobnika lub na zewnątrz. Wykonałem od nowa wykrywanie urządzeń, posprawdzałem -można w testach załączyć pompkę czy regulować SM1. Zmartwiło mnie że piec kaput ale sprawdziłem"kominiarza" - i tutaj jest ok, zaczyna grzać - zatem układ realizujący jest ok. Zdjąłem z kotła FW200 - bez niego piec działa normalnie zatem jego logika na płycie chyba ok. Czy pozostaje uwalony FW200 czy może też znacie temat i ktoś już z czymś takim zawalczył?

  Przyznam się że nie miałem uruchomienia przez serwisanta - najpierw niekompletny ystem, potem nie trza było ale końcu się wprowadziłem i już komplet złożony - tyle że to bliso 2 lata i nie wiem czy jest sens.'

  Co doradzacie?
 • #2
  serwisszulborski.pl
  Heating systems specialist
  Sprawdź wszystkie czujniki: czujnik zasobnika czy jest odczyt czy siedzi na swoim czy nie zalany, czujnik na sprzęgła , czujnik przylega kontrola obiegu, czujnik zewnętrzny..itd.
 • #3
  Bazyl44
  Level 16  
  Sugeruję sprawdzić w menu dla instalatora nastawę wyłączenia CO przy temp. zewnętrznej... może tam coś...
 • #4
  serwisszulborski.pl
  Heating systems specialist
  Ewentualnie reset IPM, kontrola blokady TB lub ponowne kodowanie.