Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWT 2240 400 - zacięcie się programów, zatrzymanie pracy pralki

matifcb 29 Paź 2015 21:47 894 6
  • #1 29 Paź 2015 21:47
    matifcb
    Poziom 15  

Witam,

mam ogromny problem z w/w pralką. Na początku pralka zatrzymywała się w trakcie pracy na danym programie ( nie zawsze na tym samym). Tylko po ręcznym przełączeniu na kolejny etap programu pomagało to w dalszej pracy. Wszystko do końca było ok. Ostatnim razem przy kolejnym zacięciu programu ( używam krótkie pranie) ręczne przełączenie nie pomogło, pralka nie mogła ruszyć dalej. Nie wypłukała, nie odpompowała wody i zaczęła brzęczeć - jakby chciała przełączyć na kolejny etap a nie mogła. Po otwarciu bębna wody było około do polowy. Rozkręciłem ją niestety nie znam się na tym i sprawdzając co tam w środku się znajduje nie widzę nic niepokojącego. Zamieszczam zdjęcia może pomożecie i podpowiecie na co spojrzeć. Dziękuję z góry ! Whirlpool AWT 2240 400 - zacięcie się programów, zatrzymanie pracy pralki Whirlpool AWT 2240 400 - zacięcie się programów, zatrzymanie pracy pralki Whirlpool AWT 2240 400 - zacięcie się programów, zatrzymanie pracy pralki Whirlpool AWT 2240 400 - zacięcie się programów, zatrzymanie pracy pralki Whirlpool AWT 2240 400 - zacięcie się programów, zatrzymanie pracy pralki Whirlpool AWT 2240 400 - zacięcie się programów, zatrzymanie pracy pralki Whirlpool AWT 2240 400 - zacięcie się programów, zatrzymanie pracy pralki Whirlpool AWT 2240 400 - zacięcie się programów, zatrzymanie pracy pralki Whirlpool AWT 2240 400 - zacięcie się programów, zatrzymanie pracy pralki Whirlpool AWT 2240 400 - zacięcie się programów, zatrzymanie pracy pralki

0 6
  • Pomocny post
    #2 29 Paź 2015 23:05
    penknife
    Poziom 20  

Mam podobnie, w większości wypadków pomaga wyczyszczenie małego pojemniczka przy dnie bębna od strony bez paska klinowego, w którym zbiera się osad/farfocle, a który służy jako czujnik poziomu wody więc wcześniej bęben musi być pusty. Czasami również można wyłączyć pralkę, zrobić pokrętłem pełny obrót i włączyć.

0
  • #3 29 Paź 2015 23:20
    matifcb
    Poziom 15  

penknife napisał:
    Mam podobnie, w większości wypadków pomaga wyczyszczenie małego pojemniczka przy dnie bębna od strony bez paska klinowego, w którym zbiera się osad/farfocle, a który służy jako czujnik poziomu wody więc wcześniej bęben musi być pusty. Czasami również można wyłączyć pralkę, zrobić pokrętłem pełny obrót i włączyć.
    czy pojemnik widac na zdjeciu

0
  • Pomocny post
    #4 30 Paź 2015 00:10
    penknife
    Poziom 20  

Tak. Białawy, częściowo przezroczysty, odchodzi od niego czarny rurka/wężyk do programatora(czujnika ciśnienia, jak w niego dmuchnąć to pstryknie).

0
  • #5 30 Paź 2015 09:53
    matifcb
    Poziom 15  

dziękuje. Dziś spróbuję go odkręcić rozmontować i sprawdzić czy u mnie też jest on brudny. Rozumiem że jest to ten pionowy biały walec na górze z 2 wtyczkami - zielona i białą. Te części za bębnem sprytnie są zasłonięte taka płachtą białą jakby ceratą.

0
  • Pomocny post
    #6 30 Paź 2015 10:45
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

matifcb napisał:
    Rozumiem że jest to ten pionowy biały walec na górze z 2 wtyczkami - zielona i białą

Błąd, chodzi o komorę powietrzna zaznaczoną na zdjęciu
    Whirlpool AWT 2240 400 - zacięcie się programów, zatrzymanie pracy pralki

1
  • #7 30 Paź 2015 11:09
    matifcb
    Poziom 15  

ok sprawdzę to :) szczerze mówiąc myślałem że to jeden z kamieni trzymających bęben.. dam znać wieczorem co z tego wyszło.

rzeczywiście w tym zbiorniku miałem bardzo dużo kamienia. Ledwo był przekrój miedzy wylotem a wejściem do bębna. Spróbuje trochę tego syfu z króćca od bębna też wyciągnąć. Zbiornik przemyty. Pytanie czy muszę składać pralkę zanim ja uruchomię czy można wypróbować czy pierze bez zakładania obudowy lewej i prawej ? chciałbym widzieć ten bęben i co tam będzie brzęczeć i czy probe robić na pusto czy coś wrzucić do prania do pralki ?

0