Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane Scenic 1.9 Dti '99 - utrata mocy

29 Paź 2015 23:07 2106 11
  • Poziom 2  
    Witam
    Jestem w posiadaniu renault megane scenic 1.9dti 99r.
    Od pewnego czasu po przejechaniu różnie raz około 5km raz 10km zaświeca się kontrolka świec żarowych samochód w momencie traci moc i ,,gaz'' .Po zgaszeniu silnika i odczekaniu kilkudziesięciu sekund odpala bez problemu kontrolka gaśnie i problem znika . Co może być powodem ?
  • Poziom 10  
    Witam,

w pierwszej kolejności sprawdź przepływomierz. Najczęściej to może być przyczyna. Potem wtryskiwacze.

Spotkałem się z podobnym przypadkiem. Brak przyspieszenia, predkość maksymalna do 100km, brak mocy.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    hacker2 napisał:
    w pierwszej kolejności sprawdź przepływomierz. Najczęściej to może być przyczyna. Potem wtryskiwacze.

W pierwszej kolejności, to trzeba się podłączyć i sprawdzić, co diagnostyka pokaże.
  • Poziom 1  
    Potencjometr gazu
    Pisz na scenicforum.pl

Moderowany przez T5:

Klon.
    3.1.2-3.1.3. Nie używaj wielu kont na forum. Takie działanie powoduje zdezorientowanie użytkowników oraz niewłaściwe prezentowanie statystyk. .

• Poziom 21  
    Tak jak dyrekcja mówi.. bez diagnostyki to cię wigilia zastanie a przyczyny nie znajdziesz..
  • Poziom 2  
    @rycerz01 był już podłączony do kompa ,,obwód elektrozaworu pompy wtryskowej ''
  • Poziom 35  
    wykasuj i sprawdź jeszcze raz po jezdzie próbnej.

Sprawdź szczelnosc EGR
  • Poziom 2  
    Mechanik wykasował błąd i nadal to samo .
  • Poziom 21  
    Podjedź do kogoś co ma najlepiej CLIPa niech ci zrobi logi dynamiczne i powinno wszystko wyjść jak na dłoni zwróć uwagę na ciśnienie doładowania, na zadane i rzeczywiste..

Dodano po 3 [minuty]:

rycerz01 napisał:
    Mechanik wykasował błąd i nadal to samo

a w momencie gdy zapala się check mocno dymi?
  • Poziom 10  
    witam w pierwszej kolejności sprawdż sobie filtr paliwa może być zapchany(tez tak miałem),a jak nie pomoże to zawór przelewowy pompy wtryskowej.kontrolka świec żarowych podczas pracy silnika sygnalizuje między innymi niskie ciśnienie w pompie wtryskowej.
  • Poziom 43  
    Miałem podobne objawy, jak padł potencjometr gazu. Po "zregenerowaniu" :-) go, problem na jakiś czas ustąpił.

Pozdrawiam.