Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWM 6081 - Nie reaguje na programy, mruga "koniec prania&q

29 Paź 2015 23:35 1731 5
  • Poziom 2  
    Drodzy,
    włączam pralkę do prądu, wybieram jakikolwiek program i naciskam START/PAUSE.

Pralka startuje w ten sposób, że uruchamia się pompka od wypompowania wody na około 1 minuty następnie słychać programator a po chwili wszystko zamiera, mruga jedynie dioda "koniec prania" a na wyświetlaczu pozostaje czas dla danego programu. Nie wyświetla żadnych błędów.
    Syn podczas ostatniego prawidłowego prania usłyszał zgrzyt i poczuł zapach spalenizny.

Przeglądając forum znalazłem trzy sposoby likwidacji usterki:

1. wyczyścić filtr
    2. sprawdzić szczotki silnika czy nie starte
    3. przelutować przekaźniki silnika na module programatora

Ad. 1 - wyczyściłem filtr, był mega brudny.
    Ad. 2 - zdjąłem blat i tył pralki i uzyskałem dostęp do silnika. Czy muszę zdjąć bok pralki by wyjąć szczotki z silnika? Jeśli tak to jak zdemontować bok bo oglądam ramę i ściany i się pogubiłem.
    Ad. 3 - nie wiem jak wydobyć, odczepić programator od metalowej ramy nie krusząc 12 letniego plastiku :( Chciałbym odnaleźć miejsce ewentualnego spalenia i dać specjaliście do przelutowania przekaźników silnika.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Specjalista AGD
    MasterRhein napisał:
    sprawdzić szczotki silnika

I tego się trzymaj
    MasterRhein napisał:
    zdjąłem blat i tył pralki i uzyskałem dostęp do silnika. Czy muszę zdjąć bok pralki by wyjąć szczotki z silnika? Jeśli tak to jak zdemontować bok bo oglądam ramę i ściany i się pogubiłem.

Jak zdjąłeś tył pralki to odkręć jedną śrubę mocującą silnik, odepnij kostkę zasilającą + przewód uziemienia i masz silnik na wierzchu, a do szczotek łatwy dostęp :)
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 2  
    tak zrobiłem i silnik i szczotki wydobyłem. Dziękuję Stefciu_B.

w załączeniu zdjęcie szczotek. Wystaje ok 14mm grafitu.
    Czy już wymagają wymiany?

Pralka Whirlpool AWM 6081 - Nie reaguje na programy, mruga "koniec prania&q
  • Poziom 29  
    Te szczotki są do wymiany , ale to nie one muszą być przyczyną uszkodzenia pralki.
    Ja bym przeczyścił kubek hydrostatu.
  • Poziom 2  
    Wyczyszczę ale czy hydrostat nie odpowiada za ilość wody w pralce?
    W mojej nie rusza silnik nawet w programie "odwirowanie". I nie pobiera oczywiście wody.
  • Poziom 2  
    Wymieniłem szczotki na nowe i nadal silnik nie pracuje :(

Biorę się za wyczyszczenie kubka hydrostatu.