Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Fabryka Prądu
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miernik sygnału Deviser S-30 - Odradzam

big_munios 16 Gru 2018 11:55 17211 91
  • Fabryka Prądu
    big_munios
    Poziom 8  
    Witam

To ja założyłem ten wątek, po paru latach powinnienem odszczekać odradzanie go.

Bardzo dobry miernik, najlepszy jaki miałem i mam do dzisiaj.

Problemem są transpondery, jeżeli ktoś nie ma listy dobrze skonfigurowanej że się powtarzają to mozna się pomylić, warto ściągnąć tą na początku strony jednego z użytkowników

Ja robię tak że ustawiam na procenty np 10892 zaczyna piszczeć , przechodze na measure i na 11449 wraz z 11508 ustawiam by było równo, wtedy całość działa bez problemu, chyba każdy tutaj też wie że odległość konwertera od obejmy, kąt itd ma tez odzwierciedlenie, tak samo by antena była poziomo równo przymonotwana.

Jeżeli ktoś ma słabo na innych to podpowiem że anteny bywają krzywe ... w transporcie się odkształcają, klienci na siłę kręcą, wystarczy rzut oka, plus trochę powybijać anteną i już łapie wszystko, no chyba że się chce zarobic więcej to wiadomo, daje się nówkę, byle nie krzywą hehe

12dB odpowiada 100% na mierniku

Minimalny dB w jakim działają kanały FHD to około 8.5-9 dB, z mojego doświadczenia wystarczy 11.5 dB by nawet w ulewę chodziło.

Anteny siatkowe ( dziurkowane ) są lepsze niż pełne. I wcale nie ma na nich utraty sygnału, aż się dziwię że nie są popularne nad morzem czybw górach w Polsce.

Ustawiam anteny w Irlandii, sygnał tutaj w okolicy Dublina jest mniej więcej jak w środkowej Polsce